НОВИНИ

14.05.2009 | НАТО запросило Казахстан взяти участь в афганській операції
За матеріалами - Korespondent

НАТО офіційно запросило Казахстан взяти участь у операції з відновлення Афганістану, пише в четвер, 14 травня "Независимая газета".



Як заявив спецпредставник Генсека НАТО на Кавказі та Центральній Азії Роберт Сіммонс, всі відповідні документи були передані казахській стороні.


Крім того, представник Альянсу підкреслив, що казахстанська армія вже досягла рівня оперативної сумісності з військами НАТО і зуміє успішно проявити себе в афганській місії. У той самий час Казахстан поки навіть не підтвердив отримання запрошення.


Як зазначає НГ, армія Казахстану давно відповідає стандартам НАТО. Більшість казахстанських офіцерів, особливо в старших військових званнях, закінчили вищі військові училища та академії ще в Союзі. Але за роки незалежності Казахстану та становлення власної армії встигли повчитися у США, Німеччині, Великобританії, Італії, Туреччини.


У той самий час Казахстан бореться з Талібаном в рядах Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ІСАФ). Адже якщо операція провалиться, таліби можуть знову спробувати рушити на північ, як це вже траплялося в кінці минулого століття. Казахстан зацікавлений в тому, щоб утримати екстремістів в існуючих кордонах або зовсім ліквідувати загрозу, в тому числі і розповсюдження наркотиків, незаконної міграції. Росія також зацікавлена в цьому, пише газета.


Між тим втрати НАТО в Афганістані давно перевищили кількість у тисячу осіб, втрати весь час зростають. Незважаючи на заяви лідерів країн НАТО про те, що вони готові на прохання Вашингтона надіслати в країну додаткові війська, в реальності вони не поспішають це робити.


Таким чином, пропозиція Казахстану взяти участь у миротворчій операції з відновлення Афганістану виглядає як прохання "лягти грудьми на амбразуру". Цілком імовірно, що Казахстан відмовиться, так само як раніше відмовився брати участь у маневрах НАТО на території Грузії, резюмує НГ.


Нагадаємо, в жовтні минулого року Казахстан завершив миротворчу місію в Іраку.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект