НОВИНИ

20.05.2009 | 4,5 млн. українців перебувають за кордоном, як трудові мігранти
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Станом на сьогоднішній день близько 4,5 мільйона трудових мігрантів з України перебувають за кордоном, з яких 1,7 мільйона – в країнах Європейського Союзу.


Як повідомили УНІАН в комісії „Справедливість і мир” Української Греко-Католицької Церкви, такими є результати дослідження, проведеного експертами європейської комісії “Caritas International”.


При цьому правовий статус українських мігрантів дуже непевний - 60-70% не мають дозволу на проживання або працевлаштування.


За даними Міжнародної організації міграції (МОМ), близько 15 тис. українок зазнають сексуальної експлуатації за кордоном, а близько 100 тис. чоловік перебуває в трудовому рабстві. Багато з них були завербовані для заповнення непрестижних у країнах ЄС вакансій у сферах будівництва, сільського господарства, догляду за дітьми або літніми особами, господарських робіт у приватних домах, ресторанах або готелях.


Трудову міграцію українців, на думку експертів, можна трактувати як “кругову міграцію”, адже понад 80% мігрантів мають намір повернутися на батьківщину (серед жінок, що залишили в Україні дітей, повернутися планує 60%). Близько 70% мають в Україні сім’ю і підтримують контакти з родичами на батьківщині. 90% мігрантів вважають, що їх майбутнє – в Україні, а відтак намагаються придбати квартири, оплатити навчання дітей або навіть започаткувати власний бізнес.


Результати дослідження засвідчили, що від міграції найбільше потерпають села Західної України, регіону, що безпосередньо межує з Європейським Союзом.


З метою вивчення передумов трудової міграції з України комісія «Справедливість і Мир» УГКЦ у партнерстві з Європейською Конференцією Комісій «Справедливість і Мир» з 12 по 21 травня організували програму-діалог на тему: «Протидія торгівлі людьми – вивчити причини та наслідки трудової міграції з України». Участь у ній взяли депутати і штатні співробітники Європарламенту, представники Єврокомісії в справах працевлаштування, соціальної допомоги та рівних можливостей, а також низки громадських організацій.


Учасники програми-діалогу з 13 країн ЄС, в тому числі з Франції, Німеччини, Португалії, Великобританії та Італії, протягом тижня перебували в Україні, вивчаючи ситуацію з перших рук. Для цього вони три дні жили у родинах мігрантів-заробітчан та з постраждалими від торгівлі людьми особами, а також познайомилися з роботою організацій, що протидіють торгівлі людьми чи працюють з її жертвами.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект