НОВИНИ

03.12.2004 | Домінік Мойсі про позицію Франції щодо України
Джерело - Українська служба ВВС

На тлі активної участі представників Європейського Союзу у вирішенні української політичної кризи, активних дій і заяв представників Польщі, Литви, Німеччини, французьку позицію щодо України багато хто називає пасивною.



Чому офіційний Париж зайняв, так би мовити, вичікувальну позицію?


Ростислав Хотин розмовляв з Домініком Мойсі - заступником директора Французького Інституту міжнародних відносин у Парижі.


Першим питанням було про оцінку подій в Україні:


Домінік Мойсі: "Особисто я бачу оранжеву революцію як продовження руху визволення в Європі кінця вісімдесятих-початку дев’яностих років. Я бачу завершення руху самовизначення та демократизації, який підводить Україну ближче до Європи."


Бі-Бі-Сі: Європейський Союз відігравав важливу роль у посередницьких зусиллях у Києві, в двох раундах переговорів взяв участь Хав’єр Солана та кілька європейських президентів. Чи виглядає на те, що Євросоюз стає дедалі все активнішим в питанні Україні?


Домінік Мойсі: "Ну, я гадаю, що Євросоюз намагається відігравати роль, але мене вразила важливість ролі польського президента -- нинішнього та колишнього Леха Валенси, а також на мене справила враження роль німецького канцлера Шредера. Тобто є постійна увага до України 4країн Європи, які розташовані поруч з нею і ті країни. які намагаються бути активними щодо України постійно. -- саме вони виявилися найбільш впливовими нині під час цієї ситуації."


Бі-Бі-Сі: Але багато оглядачів помітили, що Франція не була і не є активної під час української політичної кризи. Чому Франція. президент Жак Шірак, так би мовити, тримають дистанцію від України нині?


Домінік Мойсі: "Ну, Франція почувається дещо менше стурбованою через географію і дещо більш обмеженою в можливостях через геополітику. Франція намагається тримати збалансовану позицію між потребою аби Україна була демократичною державою і почуттям того, аби не образити Росію та інтереси президента Путіна. Позиція французького уряду враховує те, що називається РІАЛ ПОЛІТІК та демократією."


Бі-Бі-Сі: Але існує дуже поширена думка, що інколи Франція вибирає радше Росію аніж Україну -- причому інколи за рахунок самої України та її інтересів.


Домінік Мойсі: "Я гадаю, що французи дуже розділені. Одні більш наближені до російської позиції і вважають, що для Франції важливо знайти баланс між потребує демократизації України і тим. щоби не завдати шкоди Росії Путіна. Інші -- і серед них я -- вважають, що Україна повинна бути демократичною, а політики Європи до України має бути збалансованою і миритися з тим, що Україна повинна бути справді незалежною від Москви. Якщо вважати, що Україна для Росії -- це як Ліван для Сирії -- це дуже погано і для України і для Європи."


Бі-Бі-Сі: Багато українців вважають, що Європа, Брюссель мають надіслати сигнал Україні, що її -- нехай і у віддаленому майбутньому -- але чекають в європейському союзі. Чи вплине на появу такого сигналу українська помаренчева революція.


Домінік Мойсі: "Особисто я - за те, аби Європа надіслала позитивний сигнал Україні, кажучи, що за цінностями. за географією та географією цінностей Україна одного дня може стати членом європейського Союзу. Бо Україна - особливо нині - продемонструвала свою відданість демократії, вона також має продемонструвати свої економічні можливості. Якщо завтра Україна досягне того, чого досягнула Польща - членство України буде великим позитивом для самої Європи."



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект