НОВИНИ

27.05.2009 | Зелене світло «блакитній карті»
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Блакитна карта» надаватиме право висококваліфікованим спеціалістам з країн, що не є членами ЄС, працювати на території будь-якої країни Євросоюзу, окрім Великобританії, Ірландії та Данії. Вони  також зможуть перевезти свою родину до ЄС і разом мешкати тут від одного до чотирьох років.


Рівні права


Власникам карти мають бути надані такі ж права, як і місцевим працівникам, у тому числі право брати участь у профспілковому русі, соціальні гарантії, право на отримання консультативної допомоги. Лише  після перебування в одній країні ЄС не менше 18 місяців іноземець з родиною зможе за бажанням переїхати до іншої.



На практиці «блакитна карта» почне діяти лише після того, як будуть внесені відповідні зміни до законодавства кожної з держав ЄС, що підтримали нововведення. На це відводиться два роки. Таким чином «блакитна карта» почне діяти з 2011 року.



Водночас було ухвалено рішення про посилення штрафних санкцій проти фірм, які на території ЄС  нелегально використовують працю некваліфікованих робітників з третіх країн.



«Бажані гості»?



Ініціативу щодо запровадження «блакитної карти» у Євросоюзі сприйняли без ентузіазму. Так, нові країни-члени ЄС, громадяни яких поки не можуть без обмежень працювати на всій території Євросоюзу, вважають «блакитну карту» дискримінаційною щодо власних громадян. У інших країнах ЄС нарікають, що нові заходи не сприятимуть подоланню безробіття всередині спільноти.



За словами комісара ЄС з питань юстиції Жака Барро, висококваліфіковані спеціалісти завжди є бажаними гостями в країнах спільноти, незалежно від економічної ситуації. Нині на ринку Європи їхня частка становить лише 1,7 відсотка. Для порівняння – в США таких 3,2 відсотка, в Канаді – 7,3, а в Австралії – майже 10.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект