НОВИНИ

28.05.2009 | Співпраця з Україною у модернізації ГТС є прикладом інвестиційних можливостей ЄС - Єврокомісар Андріс Пібалгс
Джерело - УКРІНФОРМ

Співпраця з Україною у модернізації національної ГТС є прикладом інвестиційних можливостей Євросоюзу. Про це напередодні у Брюсселі під час конференції "Чи може Європа фінансувати безпечну та чисту енергію у майбутньому?" заявив Єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс. Текст відповідного виступу був розповсюджений сьогодні прес-офісом Єврокомісії.


 







Торкаючись можливих інвестицій Євросоюзу в енергетичну інфраструктуру третіх країн, Єврокомісар наголосив на важливості укладення "угод нового покоління," які відображатимуть енергетичну взаємозалежність Євросоюзу та країн-партнерів. Особливо це стосується Росії та країн Каспійського басейну, які є виробниками енергоресурсів.


"Нещодавня міжнародна конференція з фінансування проектів модернізації енергетичної інфраструктури України є прикладом того, як ЄС може каталізувати кредитування з боку міжнародних фінансових інституцій (ЄБРР, Світовий банк, ЄІБ), якщо необхідні регуляторні умови дотримуються українською стороною. З іншого боку, ми маємо зважати на те, що неможливо інвестувати у непідготовлений грунт. Інвестиційні Інструменти Європейської політики сусідства також можуть використовуватися для реалізації цих проектів", - наголосив Єврокомісар.


Андріс Пібалгс наголосив також на тому, що Європейська Комісія свідома, наскільки великий обсяг інвестицій є необхідним для реалізації безпрецедентних цілей європейської енергетичної політики "20-20-20", оскільки ця політика торкається всіх секторів енергетики та всієї енергетичної інфраструктури.


"Від сьогодні і до 2030 року, за прогнозом, близько 1 трильйона євро має бути витрачено на розвиток електричної мережі ЄС та його генеруючих спроможностей. Близько 150 мільярдів євро буде витрачено на газові мережі, без урахування трубопроводів для імпорту з третіх країн", - сказав Єврокомісар.


Він підкреслив, що інвестиційні потреби в енергетичну галузь не обмежуються кордонами Євросоюзу. На підтвердження цієї тези Андріс Пібалгс нагадав висновки Міжнародного Енергетичного Агентства, які були оприлюднені наприкінці минулого року. За оцінкою цієї організації, сумарний обсяг інвестицій у транспортну та виробничу інфраструктуру у нафтовому та газовому секторах може сягнути близько 8,4 трлн доларів США у період з 2007-2030 років, що у середньому складає близько 350 млрд доларів щороку.


Цілі європейської енергетичної політики, відомі як "20-20-20", передбачають скорочення на 20 відсотків викидів парникових газів, підвищення на 20 відсотків ефективності енергетики та доведення до 20 відсотків частки поновлювальних джерел у загальному енергобалансі Євросоюзу у період до 2020 року.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект