НОВИНИ

29.05.2009 | Єлісеєв: Я знаю, коли ми вступимо до Євросоюзу
Джерело - Українська служба ВВС

Україні слід припинити нарікати на візовий режим з Євросоюзом і виконати вимоги для його скасування.



Таку заяву зробив у Берліні для ВВС заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісеєв. При цьому уряду необхідно подбати на облаштування українських кордонів і підписання необхідних міжнародних документів, яких вимагає Шенгенська угода ЄС.


Пан Єлісеєв також заявив, що знає, коли Україна вступить у Євросоюз.


ВВС: Остання пропозиція ЄС – програма «Східне партнерство». Чи вона насправді є саме те, що потрібне Україні для її інтеграції в Євросоюз?


Костянтин Єлісеєв: Українська сторона розглядає цю ініціативу, як додатковий елемент до вже існуючих двосторонніх відносин і жодною мірою не є замінником чогось. Ми розглядаємо її як програму, в рамках якої зможемо краще підготуватися до процесу інтеграції у Європейський союз. Щодо цього маю влучне порівняння. Приміром, ви, як абітурієнт, маєте за мету вступити до університету. Для того, щоб успішно скласти іспити, вам надають кошти для оплати репетиторів. На мою думку, вони і репетитор - це і є програма «Східне партнерство». Нашою метою і надалі залишається отримання членства у Європейському союзі.



ВВС: Чи можливо назвати певні часові рамки вступу України в ЄС?


Костянтин Єлісеєв: Я знаю, коли ми вступимо до Європейського союзу: це станеться тоді, коли виконаємо відповідні Копенгагенські критерії. Вони чітко виписані, і, якщо ми їх виконуватимемо, то й питання «буде», чи «не буде» членство - не поставатиме. Однозначно, членство України в ЄС буде. Але я не хотів би, як це робилося раніше, вдаватися до визначення термінів, коли давалися обіцянки:


“За п'ять-десять років ми вступимо до Європейського Союзу!” Я вважаю, що ми приєднаємося до ЄС тоді, як виконаємо критерії для цього. На останніх саммітах ЄС у деклараціях чітко окреслено, що на 95 відсотків час вступу до Євросоюзу залежатиме від нас самих, від того, як швидко нам вдасться виконати “домашні завдання”. Інші 5 відсотків залежатимуть від політичної волі Європейського Союзу.


ВВС: Як ви вважаєте, чому ЄС уперто не бажає надати українцям можливість мандрувати Європою без віз?


Костянтин Єлісеєв: На жаль, в українському суспільстві побутує думка, що встановлення безвізового режиму - це лише питання політичної волі Європейського Союзу. Для того, щоб запровадити безвізовий режим потрібно дотримуватися відповідних критеріїв, у тому числі, шенгенські, яким ми маємо відповідати. Йдеться про створення інституційної бази, зокрема єдиного еміграційного органу, а також про ратифікацію низки конвенцій Ради Європи, додаткових протоколів ООН тобто міжнародних інструментів.


А також про створення відповідних можливостей з боротьби з нелегальною міграцією, належного облаштування державного кордону. На жаль, нині, тобто впродовж останніх десяти років, щодо цього було більше розмов, ніж роботи. Але, на мою думку, за останні місяці ми почали менше говорити і більше робити. Результатом стало започаткування діалогу з ЄС про безвізовий режим наприкінці жовтня минулого року. Його метою є чітке узгодження з Європейським Союзом умов і вимог, які ми, українська сторона, маємо виконати для того, щоб безвізовий режим став реальністю.


ВВС: Чи може безвізовий режим стати реальністю до початку чемпіонату Європи з футболу 2012 року?


Костянтин Єлісеєв: Це може стати реальністю будь-коли - після того, як ми виконаємо усі відповідні вимоги. Ще раз підкреслюю: для цього потрібна не лише політична воля українського керівництва і скоординована робота української влади, але необхідні також певні фінансові ресурси. Нині важливо те, що ми перейшли від стадії переговорів про спрощений порядок видачі віз у контексті відомої угоди, яка набула чинності на початку 2008 року, до процесу подальшої лібералізації візового режиму, щоб доти, поки не буде безвізового режиму полегшити долю тих наших громадян, які бажають подорожувати Європою.


Саме з цією метою я зустрічався з керівництвом МЗС Німеччини, щоб досягти подальших зрушень у цій справі. Я гадаю, що є результати, які дають надії. Приміром, під час зустрічі з державним секретарем міністерства внутрішніх справ ФРН була окреслена дорожня карта, яка дозволить досягти подальшої лібералізації візового режиму. Це стосується також скасування візових зборів для українських громадян. Минули часи, коли ми гадали, якщо ми беремо шаблю, то нам відразу влаштують безвізовий режим. Ідеологія «на прорив» має поступитися системній, прагматичній і конкретній роботі.


ВВС: Важливим питанням для України є тема НАТО. Чи стане вона часткою передвиборчої боротьби за посаду Президента?


Костянтин Єлісеєв: Щодо цього хочу висловити свою приватну думку. Звичайно, тема НАТО лунатиме у передвиборчій кампанії. Але є дві речі, котрі я не радив би робити. По-перше, замовчувати її. По-друге, спекулювати на ній. Потрібно бути чесними. Як сказано у Біблії: «Нехай словами Вашими будуть «так» і «ні». Це і є моя думка щодо цього.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4250. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект