НОВИНИ

03.06.2009 | Северінсен: конституцію не можна міняти для окремих осіб
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Обирати главу держави у парламенті пропонують представники двох найбільших фракцій у Верховній Раді – БЮТ і Партії Регіонів. За інформацією у пресі, відповідну норму вже зафіксовано у проекті змін до Конституції, підготованому за зачиненими дверима представниками цих політичних сил.



 


Натомість Ганне Северінсен називає питання способу обрання президента неактуальним. «В Україні існує проблема двох центрів впливу – уряду і президента, повноваження яких потрібно розділити більш чітко. Але я сумніваюся, що варто це робити напередодні виборів. Слід провести широкі публічні дебати і пояснити людям, які проблеми вирішуватимуть конституційні зміни», - зауважує радник прем’єр-міністра.


Міжнародна експертиза


Експертизу конституційних змін у процесі дебатів готові надати і міжнародні інституції, такі як Венеціанська комісія Ради Європи, нагадує Северінсен. Колишня доповідач ПАРЄ по Україні планує, зокрема, взяти участь у засіданні комісії у середині червня щодо чергових конституційних змін, запропонованих президентом Ющенком.


На переконання Ганне Северінсен, не можна міняти Конституцію для перерозподілу влади між окремими політичними лідерами. Так вона прокоментувала інформацію українських ЗМІ, що обрання президента у парламенті задумане для розподілу влади між Тимошенко і Януковичем.


Інтереси окремих осіб


«Конституційні зміни мають базуватися на принципах облаштування держави, а не на інтересах окремих осіб», - наголошує радник Юлії Тимошенко. Северінсен висловила сподівання, що політична реформа не обійдеться без широкої дискусії, а їй вдасться в особистих розмовах донести свою позицію у цьому питанні до провідних українських політиків. «Останнім часом у мене не було можливості отримати інформацію з перших вуст», - нарікає Северінсен.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект