НОВИНИ

03.12.2004 | Кучма виведенням українців з Іраку може шантажувати США
Джерело - ProEUROPA

Президент України Леонід Кучма не погодиться на виведення українського контингенту з Іраку, але може використати рішення Верховної Ради для шантажу Сполучених штатів Америки. Таку думку ПроЄвропі висловив аналітик польського Інституту закордонних справ Адам Еберхардт.



За його словами, Кучма сьогодні має послаблену позицію на міжнародній арені й не піде на виведення військ, що, безсумнівно, привело б до загострення стосунків із США.



На переконання експерта, вивести український контингент може тільки новий президент України. “Думаю, що це рішення прийме новий президент”, сказав він.



Еберхардт, відповідаючи на питання про можливість шантажу США виведенням військ, сказав, що такий варіант цілком можливий. “Очевидно, що він буде розігрувати цю карту”, - наголосив аналітик.



Парламент України 4 грудня закликав Президента Кучму вивести український контингент з Іраку через загострення ситуації в країні.



Близько 1600 українських військовослужбовців беруть участь в іракській миротворчій місії з серпня 2003 року.



За цей час там загинуло 9 українців.



Питання про виведення військ ініціювала Комуністична партія України, яку багато експертів звинувачують у співпраці з владою.



США наполягає на повторенні другого туру виборів Президента, а Кучма виступає за нові вибори.



Більшість оглядачів переконані, що при переголосуванні лідер української опозиції Віктор Ющенко переможе кандидата від влади Віктора Януковича, якого Центральна виборча комісія оголосила переможцем виборів, які назвали фальсифікованими західні держави та міжнародні спостерігачі.






| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект