НОВИНИ

06.12.2004 | Путін "опинився у ролі дурника" - "Файненшл Таймс"
Джерело - Українська правда

Російський президент Путін, який відверто підтримував небажання президента Кучми здійснювати переголосування другого туру виборів, у світлі рішення Верховного Суду України "опинився у ролі дурника".


Про це пише "Файненшл Таймс" у розділі європейських новин у великуі статті у рубриці "Святкування в Україні!" під назвою "Люди танцюють на вулицях, у той час як народжується нова нація".


Як повідомляє BBC, в неділю "Файненшл Таймс" помістила аж три окремі матеріали, присвячені подіям в Україні, включно з великою статтею на першій шпальті.


Тим часом європейські лідери, які підтримували ідею негайного переголосування другого туру, піше газета, а саме - президент Польщі Александр Кваснєвський, - є більш ніж задоволені.


"Представники штабу опозиційного провідника Віктора Ющенка привітали рішення Верховного суду як перемогу демократії в Україні. Водночас рішення суду стало гірким вироком панові Януковичу, який постав перед ймовірною нищівною поразкою на виборах у разі чесного проведення нового раунду виборів. Це рішення також стало приниженням для президента Кучми, який вбачав у президентстві пана Януковича найкращий спосіб збереження свого впливу після десяти років безперервного правління", йдеться зокрема у статті.


В окремому матеріалі, що зветься "Брюсель запроваджує план української відлиги", йдеться: "Тоді як новий комісар ЄС із зовнішніх відносин Беніта Фереро-Вальднер запропонувала зняти план дій щодо України з порядку денного засідання Європейcької комісії наступного тижня, враховуючи нестабільність в Україні, - голова Єврокомісії Жозе Мануел Барозу та британський політик Пітер Манделсон, комісар з питань торгівлі, таки переконали комісію залишити цей план на порядку денному".


"Файненшл Таймс" пише, що панове Барозу та Манделсон вбачають у цьому плані позитивну ознаку налаштованості Європейського Союзу на майбутнє України, і у такий спосіб здобули підтримку більшості ченів Єврокомісії.


На додаток на саміті наприкінці цього місяця лідери країн-членів ЄС обговорюватимуть потребу тісніших стосунків з Києвом.


На думку газети, Польща "бажала б, аби Європейський Союз вбачав в Україні потенційного кандидата на членство, - але інші країни-члени досі пручалися подібного підходу, вважаючи, що це може позначитись на стосунках з Росією".


"На додаток Україна так ніколи й не подала офіційної заявки на членство у Європейському Союзі", пише газета.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект