НОВИНИ

12.06.2009 | Європейська преса: Яценюк та кризу в Латвії
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Серед матеріалів у європейській пресі увагу привертає розлога стаття у чеському щоденнику про українського політика Арсенія Яценюка, матеріали про гостру економічну кризу в Латвії та про початок чергового суду щодо злочинів у колишній Югославії.


Чеський щоденник Lidove Noviny присвятив матеріал українському політикові Арсенію Яценюку. У статті «Український Обама, націлений угору» мовиться, що на наступних президентських виборах Яценюк хотів би розбити монополію трьох українських провідників: «На його користь грає передусім те, що для частини українців, утомлених тріумвіратом вождів  Ющенко-Тимошенко-Янукович, він являє собою відносно нове, ненабридле обличчя». Щоденник зазначає, що в закордонних медіа Яценюка порівнюють із Обамою, а в своїй програмі він так само, як президент США, часто вживає слово «зміна». Це слово фігурує і в назві його руху «Фронт змін», і в його гаслі «Кардинальні зміни!»


Чеська газета повідомляє, що Яценюк щойно поділився своїми планами, і цим де-факто почав виборчу кампанію. Він виступив з ініціативою референдуму щодо обмеження всесилля політиків. Він хоче більшого контролю над політичними партіями й запобігання свавільним змінам конституції та важливих законів, які політики кроять під себе.


Газета цитує слова Яценюка на прес-конференції: «Не знаю, що ще їм може прийти в голову: ще проголосують, що перепишуть Конституцію, чи створять із кимось союзну державу». У статті наголошується на зв’язках Яценюка з українськими олігархами та газовим магнатом Дмитром Фірташем. Газета зазначає: «Сам Яценюк заперечив, що представляє цю найзаможнішу частину українського суспільства, проте фінансову допомогу від мільярдерів він явно приймає. Його найбільшою перевагою є рішучість, з якою він збирається почати зміни політичної системи… Він засуджує наміри політичних партій обмежити президентську владу, застерігає від народних бунтів і обіцяє, як Голова держави, їх не допустити». Чеське видання зазначає, що зовнішня політика Яценюка є прозахідною, але й з одночасним наміром поліпшити стосунки з Росією. І це незважаючи на факт, що стосовно спільної радянської історії він стоїть на позиції, непопулярній у Москві. Він віддає належне не лише українцям, що боролися проти нацизму, але й тим, що чинили опір радянському більшовизму і диктату Москви.


 


Британський щоденник "Times" присвятив редакційну статтю гострій економічній кризі у Латвії. Газета розмірковує, чи мають інші країни ЄС допомогти Латвії уникнути банкрутства: «Чи повинні вони надати Латвії фінансову допомогу і тим самим неявно поручитися за борги інших держав? Адже бездіяльність може мати дорогу ціну: будуть величезні суміжні збитки для регіональної економіки та банківської системи… Підтримка балтійців матиме як конституційні, так і економічні наслідки. ЄС об’єднує незалежні суверенні держави. Члени єврозони об’єднали суверенітет лише в одній сфері – монетарній політиці, водночас утримуючи контроль над державними фінансами на національному рівні. У цьому механізмі є нерозв’язана суперечність.


Потрібно негайно стабілізувати фінансову кризу в Європі. Але спершу слід вирішити три надзвичайно важливі питання: як досягти згоди між урядами ЄС; як змусити Латвію провести внутрішні реформи;  як домогтися схвалення такої пропозиції від виборців. Німеччина – ключовий гравець, і вона вже давно опирається ідеї бюджетних трансферів у країни, де державні фінанси  у слабшому стані».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3360. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект