НОВИНИ

16.06.2009 | Що означатиме зерновий пул України з Росією і Казахстаном?
За матеріалами - УНІАН

Комісар Європейського Союзу із сільського господарства Маріанн ФІШЕР-БОЕЛЬ висловлює сподівання, що переговори України про створення зернового пулу з Російською Федерацією та Казахстаном не створять проблем у переговорах України з ЄС.


Про це вона заявила сьогодні під час брифінгу в Києві.


«Україна є членом СОТ, а Росія і Казахстан у цю організацію не входять. І я не хотіла б, щоб ці переговори, які ведуться відносно так званого зернового пулу, створювали проблему моєму хорошому другу МЕЛЬНИКУ (міністр агрополітики України - УНІАН) у переговорах з ЄС», - сказала єврокомісар.


Вона додала, що порушувала питання про зерновий пул під час двосторонніх переговорів, оскільки не розуміла, що це буде за організація – якась віртуальна структура чи організація, яка певним чином впливатиме на ціноутворення у сфері торгівлі зерном, або якийсь картель.


«На цьому етапі можу сказати, що я не знаю, що це точно буде», - сказала М.ФІШЕР-БОЕЛЬ.


Міністр аграрної політики України Юрій МЕЛЬНИК, своєю чергою, заявив, що сьогодні взаємовигідність – це домінанта будь-яких переговорів, тому Україна, відповідаючи на виклики збільшення обсягів виробництва сільського господарства (і зокрема зерна для потреби світового ринку), йде дорогою не просто збільшення обсягів виробництва, а побудови під цю модель логістики, яка включала б польові елеватори з усім необхідним, залізничну мережу та портове господарство.


За його словами, сьогодні наші сусіди – Російська Федерація і Казахстан – висловлюють бажання працювати в портах Чорного моря на експорті зерна. І цю тему не раз обговорювали: як скоординувати дії без шкоди учасникам ринку, зокрема в портах Чорного моря, щоб покупець і продавець могли знайти один одного.


Як повідомляв УНІАН, 6-7 червня в Санкт-Петербурзі відбувався Всесвітній зерновий форум, під час якого обговорювали питання створення зернового пулу між Україною, РФ і Казахстаном.


Опитані УНІАН експерти вважають, що Україна не потребує входження в цю організацію.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект