НОВИНИ

18.06.2009 | Керівники МЗС Польщі і Німеччини закликали владу України об’єднатися
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністри закордонних справ Польщі та Німеччини Радослав Сікорський та Франк-Вальтер Штайнмаєр у середу відвідали Україну з офіційним візитом. Завдання їхнього приїзду – допомогти українській владі об’єднатися перед викликами світової економічної кризи. Німецький міністр також застеріг щодо нового загострення газового конфлікту між Україною і Росією та можливого зменшення поставок газу до Європи.


 




Міністри закордонних справ Польщі та Німеччини Радослав Сікорський та Франк-Вальтер Штайнмаєр, Київ, 17 чернвя 2009 р.


Під час зустрічі з Президентом Віктором Ющенком, лідером опозиції Віктором Януковичем та Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко сторони обговорили укладення угоди про асоціацію з ЄС та створення зони вільної торгівлі. Міністр закордонних справ Німеччини сподівається, що під час шведського головування в ЄС цю угоду зможуть підписати. Але для цього потрібен консенсус в українській політиці.


«Ми поважаємо політичну дискусію і політичне змагання в Україні, якого потребує кожна демократія, – зазначив Франк-Вальтер Штайнмаєр. – Ми говоримо про те, що необхідно мати мінімум готовності різних політичних сил до об’єднання, воно необхідне для співпраці з міжнародними інституціями».


Штайнмаєр також додав, що Польща і Німеччина в рамках вимог Міжнародного валютного фонду підтримували те, щоб питання кредитів для України вирішили відносно швидко.


Польща і Німеччина входять до групи країн, котрі підтримали ініціативу «Східного партнерства» Європейського Союзу. Його мета – приблизити шість пострадянських сусідів об’єднаної Європи до своєї орбіти впливу, серед них і Україна.


Експерти Лондонської «Європейської ради з зовнішніх відносин» у своєму останньому звіті назвали ініціативу «Східного партнерства» «ввічливою» і «довгостроковою». Також вони застерегли країни-члени ЄС, що якщо не буде вжито заходів для більшого залучення цих шести країн до кооперації, то можливе повторення «серпневого сюрпризу» – чи то в Україні, Молдові чи знову в Грузії.


На запитання Радіо Свобода, як розглядати приїзд міністрів – як політику дії чи довготермінову політику,  Радослав Сікорський відповів так: «Цей візит відбувається в час світової економічної кризи та політичної турбуленції в Україні. І наше звернення до української влади, як і до опозиції,  є одночасно і короткотерміновою, і довготерміновою дією».


Про газ


Газ залишається на порядку денному переговорів міністрів закордонних справ Польщі та Німеччини з українською стороною. «Принаймні я задоволений, – сказав німецький міністр Штайнмаєр, – що під час розмов України з Європейським Союзом вдалося домовитись, що команди експертів зможуть вивчити сучасну ситуацію з обох сторін, до якої належать, наприклад, таке питання, як наповненість газових сховищ. Можливо, вирішиться і технічне питання: скільки газу необхідно, щоб гарантувати звичний потік до Західної Європи».


А керівник зовнішньополітичного відомства Польщі Радослав Сікорський, говорячи про газове питання, зазначив, що в розмовах із Президентом Ющенком та лідером опозиції Януковичем йшлося про необхідність економічних реформ і цінової реформи щодо газу. Адже в Україні на одиницю ВВП витрачається велика кількість енергоносіїв. І без реформи енергозбереження залежність від імпорту газу буде драматично збільшуватися».


Також Радослав Сікорський повідомив про підписання польським президентом закону про малий прикордонний рух. Закон має запрацювати вже з 1 липня 2009 року. Ним зможуть скористатися 1,5 мільйона українців. І попри кризу, повідомив міністр, в Україні до кінця року відкриються два польських консульства – у Вінниці та Севастополі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект