НОВИНИ

19.06.2009 | Проблеми Нафтогазу можуть вплинути на МВФ
Джерело - Українська служба ВВС

Невирішеність фінансових проблем Нафтогазу та неоприлюднення статистики щодо ВВП можуть стати причинами скасування візиту місії МВФ, запланованого на наступний тиждень.



Про це повідомляють українські ЗМІ і не спростовують у представництві фонду.


Напередодні міністр закордонних справ Німеччини під час візиту до Києва натякав, що питання подальшого надання допомоги МВФ та вирішення фінансових проблем Нафтогазу можуть бути пов’язані.


ВВП невідомий


Ще на початку цього року український уряд ухвалив рішення про те, що офіційна статистика щодо динаміки ВВП оприлюднюватиметься лише раз на квартал, а не щомісяця, як це було раніше. Проте по завершенні першого кварталу Державний комітет статистики повідомив лише, що перші офіційні цифри стосовно розвитку української економіки можна буде дізнатися лише наприкінці червня.


Тепер відсутність офіційних оцінок динаміки ВВП, а також незрозуміла ситуація із фінансовим станом найбільшої української компанії, Нафтогазу, може призвести до зриву візиту чергової місії МВФ, – про це журналістам повідомило джерело в уряді.


І перше – об’єктивні оцінки стану справ в економіці, і друге – спроможність Нафтогазу купувати паливо та сплачувати податки, ключовим чином впливають на український бюджет, а відтак і на те, якою має бути міжнародна фінансова допомога Україні.


МВФ прикро вражений відсутністю даних


Агенція "Інтерфакс" розповсюдила текст листа, якого, начебто, український уряд отримав від МВФ.


У цьому листі, зокрема, йдеться про те, що “відсутність офіційної статистики ВВП може бути критично важливою для подальшого корегування програми співпраці з МВФ (...) Погіршення прогнозу ВВП тягне за собою погіршення прогнозу бюджетних надходжень, що збільшуватиме його дефіцит (...) На тлі зовнішнього публічного тиску на Україну як на державу, що, начебто, не спроможна розрахуватися за газ, (...) фінансова незбалансованість Нафтогазу починає викликати стурбованість як керівництва МВФ, так і окремих виконавчих директорів фонду від провідних країн.”


Шляхи до траншу - через Нафтогаз


У самому представництві кажуть, що офіційних коментарів голови місії з цього приводу не було, але й не заперечують факт існування подібного послання. Так само не заперечують і можливість зміни часу візиту наступної місії фонду.
Про те, що у програмі співпраці України з МВФ можуть виникнути ускладнення саме через ситуацію у Нафтогазі, напередодні попереджав і міністр закордонних справ Німеччини Вальтер Штайнмайєр, який перебував у Києві разом зі своїм польським колегою.


“І Польща, і Німеччина підтримують вашу співпрацю з МВФ і вітають успішне досягнення домовленостей щодо надання Україні кредиту, - сказав він. - Ми тут для того, аби допомогти уникнути нових ускладнень у наданні третього траншу цього кредиту Україні. І ми, і ви усвідомлюємо потребу у певних змінах в енергетичному секторі. Європейський Союз, зі свого боку, закликає до більшої прозорості Нафтогазу. До речі, і Міжнародний валютний фонд висунув подібні умови. Відтак, ми маємо знайти шляхи та способи виконати ці умови, і запобігти виникненню нових криз, як політичних, так і пов’язаних із постачанням енергоносіїв.”








За повідомленнями, на надання 3 траншу може вплинути невідомість щодо ВВП і ситуація з Нафтогазом



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9838. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект