НОВИНИ

22.06.2009 | Лісабонський договір ратифікуватимуть заново?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"


Президент Чехії Вацлав Клаус, відомий своїм скептичним ставленням до Лісабонського договору, виступив з різкою критикою обіцяних Євросоюзом гарантій для Ірландії в обмін на повторний референдум.


 


На думку чеського президента, гарантії ірландцям означають зміни до самого загальноєвропейського договору. Так, у Лісабонській угоді сказано, що не всі країни-члени ЄС отримуватимуть посаду єврокомісара, а Ірландії раптом було обіцяно, що вона матиме власного члена Європейської комісії.



 Графіті  Графіті "Ні - Лісабону"


Нова хвиля критики


 


Кожній нормальній людині, навіть першокласнику, зрозуміло, що це – зміна Лісабонського договору, наголосив Вацлав Клаус в інтерв’ю чеським ЗМІ. Таким чином він ініціював дебати, чи не означають обіцянки ірландцям необхідність розпочати процес ратифікації заново.


 


Одразу після саміту Клаус заявив, що ці гарантії Євросоюзу ще мають бути схвалені чеським парламентом. Утім, чеський прем’єр-міністр Ян Фішер, що нині головує в Раді ЄС, заперечив Клаусу. Гарантії у формі додаткового протоколу не змінюють жодної коми в Лісабонській угоді, зазначив Фішер.


 


Однак у багатьох країнах ЄС, зокрема Великобританії та Швеції, зростають побоювання, що це може спричинити нову хвилю критики Лісабонської угоди та активізувати противників її ратифікації.


 


Ратифікація триває


 


На саміті ЄС 19 червня європейські лідери надали Ірландії гарантії того, що угода не вплине на низку внутрішньополітичних аспектів, зокрема на військовий нейтралітет та заборону абортів. На їхню думку, ці поступки сприятимуть тому, що ірландці на повторному референдумі в жовтні таки підтримають цей загальноєвропейський документ.


 


Нині процес ратифікації Лісабонської угоди ще не завершено в Польщі та Чехії, де цей документ ратифікували національні парламенти, але досі не підписали президенти. А у Німеччині договір чекає на вирок Федерального конституційного суду, який має визначити, чи не суперчить цей документ національній конституції. Оголошення вироку очкується 30 червня.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект