НОВИНИ

07.07.2009 | Обама не змінив позиції щодо Грузії і висловився щодо керівництва Росії
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама не змінив позиції щодо Грузії і висловився щодо керівництва Росії на перемовинах у Москві.


 







Виступаючи у Кремлі, на прес-конференції з президентом Росії Дмитром Медведєвим після спільної зустрічі і підписання домовленостей, президент США Барак Обама вчора зазначив: "Ми відверто обговорили ситуацію довкола Грузії. Я знову висловив тверду думку про необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність Грузії. Поки ми обговорюємо наші розбіжності з приводу кордонів Грузії, ми повинні погодитися, що відновлення воєнного конфлікту не відповідає нічиїм інтересам. І в майбутньому ми маємо публічно обговорювати ці розбіжності - мирним і конструктивним чином".


На спільній прес-конференції президенти США та Росії оцінили результати своєї зустрічі і досягнутих угод.


Зокрема, у Кремлі в присутності обох президентів були підписані 8 двосторонніх документів, у т.ч. під рамковою угодою про скорочення стратегічних наступальних озброєнь поставили підписи самі президенти.


Домовленості досягнуто також із питань скорочення вдвічі кількості ядерних боєзарядів - до 1500-1675 одиниць, а їхніх носіїв - до 500-1100 одиниць. Росія погодилась також надати повітряний простір для транспортування до Афганістану військ і озброєння зі США. Лідери двох країн ухвалили рішення продовжити переговори про співпрацю у створенні системи протиракетної оборони і щодо спільної реакції на загрозу розповсюдження балістичних ракет із боку Ірану та Північної Кореї.


Дмитро Медведєв назвав перший день візиту свого американського колеги до Москви важливим кроком в активізації повномасштабної співпраці, яка вигідна обидвом країнам. Він заявив, що від "спільного лідерства Росії та США дійсно залежить рішення дуже багатьох світових проблем".


Президентові Обамі було поставлене питання з боку американських ЗМІ, "хто керує Росією - Медведєв чи Путін?", на що він відповів: "У моєму розумінні президент Медведєв є президентом, прем'єр-міністр Путін є прем'єр-міністром і вони ділять владу, згідно з російською Конституцією - так само, як ми ділимо владу в Сполучених Штатах. Отже, в моїх інтересах - співпрацювати з моїм прямим партнером - президентом, але також досягнути порозуміння з прем'єр-міністром Путіним та іншими впливовими представниками російського суспільства".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6083. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект