НОВИНИ

07.07.2009 | Барак Обама може «обміняти» Україну на Іран (європейська преса?
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Темою номер один сьогоднішньої європейської преси є переговори президентів США і Росії у Москві. Оглядачів цікавить, насамперед, яка буде ціна компромісу на цих переговорах і чи не вплине це негативно на європейську безпеку. Адже у Москві більша частина питань стосується Європи. Газети вважають, що багато місця на цих переговорах Обами, Медведєва і Путіна буде відведено долі України і її атлантичним прагненням. Фактично вся європейська преса також інформує у понеділок про перемогу антикорупційних сил на парламентських виборах у Болгарії.


Європейські оглядачі вважають, що у списку головних проблем на переговорах Барака Обами в Москві, окрім скорочення стратегічних озброєнь, стоятимуть питання ядерних приготувань Ірану, Афганістан, розширення НАТО за рахунок України і Грузії, проблеми Косова і Кавказу, плани американської системи протиракетної оборони в Польщі та Чехії.


Більшість оглядачів переконані, що Обамі доведеться насамперед докласти максимум зусиль, щоб обмежити глобальні апетити Росії. Лондонська «Таймз» прогнозує, що «навряд чи американський президент піде на поступки щодо розміщення американської системи ПРО в Європі у відповідь на намагання Москви пов’язати це зі значними скороченнями стратегічних озброєнь». Ця ж газета не виключає, що Обама може піти на поступки Росії щодо темпів розширення НАТО за рахунок України і Грузії в обмін на те, що Росія піде на поступки в питаннях ядерних обмежень Ірану, погодиться зменшити продажу зброї Тегеранові та ввести суворіші санкції ООН, щоб загальмувати іранське просування на шляху ядерних приготувань.


Британська «Індепендент», однак, реалістичніше налаштована в цьому плані і наголошує, що «США продовжують розглядати питання про можливий вступ до НАТО України й Грузії, що було б чимось на кшталт червоної ганчірки для російського бика, не кажучи вже про елементи ПРО в Польщі та Чехії». Ця ж газета вважає, що сторони все ж більше зосередяться на скороченні стратегічних озброєнь і боротьбі з талібами в Афганістані.


Уже згадана «Таймз» переконана, що Обама не може поступатися Росії у принципових для Заходу питання, серед яких і ПРО, і розширення НАТО. Газета наголошує, що «членство в НАТО допомогло зміцнити прозахідні сили у нових країнах альянсу… НАТО і ЄС допомагають у поширенні демократії, тому в Росії не може бути права вето в тому, що стосується розширення цих організацій». Ця ж газета називає «нереалістичними» сподівання Медведєва на офіційну відмову США від розширення НАТО та розміщення ПРО у Європі.


Британська «Ґардіан» так само розцінює як «нереалістичні» намагання Росії домагатися від Обами кардинальних поступок щодо України і Грузії – не лише «офіційної відмови США від прийняття цих держав до НАТО, але й неофіційної обіцянки Вашингтона не продавати цим країнам зброю».


А європейське видання «Волл Стріт Джорнал» узагалі вважає, що Барак Обама має відстояти в Москві «головний національний інтерес Америки в Європі і Євразії – надання колишнім поневоленим народам шансу влитися в західне співтовариство, якщо вони того забажають».


Австрійська «Дер Штандард» попереджає, що «у разі демонстрації Обамою в Москві зайвої поступливості це буде розцінено як слабкість». Ця газета також переконана, що американський лідер має бути в Москві лише послідовним в просуванні західної демократії, прав людини і ні в якому разі не торгувати західними стратегічними інтересами з впертою та непоступливою Москвою.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект