НОВИНИ

09.07.2009 | Потепління не має вийти за межі двох градусів
Джерело - Українська служба ВВС

Країни Великої вісімки на самміті в Італії вперше дійшли згоди про те, що глобальне потепління не повинно перевищити двох градусів Цельсія.



Це саме той рівень, який - на думку багатьох експертів - дозволить уникнути невідворотніх кліматичних змін.


Аби не перевищити його, країни Великої вісімки визначили амбітну мету - скоротити на 80 відсотків викиди парникових газів до 2050 року.


Прем"єр-міністр Швеції Фредрік Рейнфелд в інтерв"ю ВВС зазначив, що цієї мети можна буде досягти за рахунок розвитку і використанню нових технологій:


"Нам, звичайно, ще слід подивитися яким буде технологічний розвиток, коли йдеться про 2050 рік, але - відверто кажучи - я вважаю це цілком можливим. Якщо поглянути на те, якими є сьогоднішні передові позиції у галузі досліджень та розвитку, то це просто вражає. Втім вже зараз ми прийняли за головну мету оту двоградусну межу, яка є дуже важливою, оскільки вона обмежує обсяги викидів у атмосферу."


Як повідомляє акредитований на саміті кореспондент Бі-Бі-Сі, сьогоднішні переговори на тему скорочення викидів з представниками Китаю та Індії можуть виявитися дуже важкими.


Ті дві країни твердять, що заходи, спрямовані на скорочення викидів парникових газів, не повинні зашкодити зусиллям з подолання бідності.


Індійський прем"єр-міністр Манмохан Сінгх:


"Як відповідальні члени міжнародної спільноти ми визнаємо наш обов"язок щодо збереження і захисту довкілля. Втім проблему кліматичних змін не можна вирішувати, консервуючи злидні у країнах, що розвиваються."









межі двох градусів

 






Викиди в атмосферу


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект