НОВИНИ

08.12.2004 | Буш готовий піти на поступки Європі
Джерело - ProEUROPA

Джордж Буш відвідає Європу на початку лютого 2005 року. „У Брюсселі з’явився його емісар, який переконував у тому, що США готові до співпраці з Європейським союзом по розв’язанню міжнародних проблем, зокрема на Близькому Сході”, пише у вівторок впливове польське видання „Жеч посполіта”.


Про подробиці візиту поки нічого не відомо. Як відзначають неофіційні джерела польської газети, відомо лише, що Буш відвідає Європу у першій половині лютого.


Газета задається питанням, чи відвідає Буш під час європейського візиту Берлін та Париж. „Це мало би символічне значення і показало би, чи серйозно сприймає Буш європейських партнерів”, цитує видання слова експерта лондонського Центру європейських реформ (CER) Даніеля Kеана.


Як пише видання, у листі до голови Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу Буш висловив „бажання зміцнення відносин між ЄС та США”.


Першим тестом доброї волі США стане запланований на 8 грудня самміт ЄС-Китай. Дипломатичні джерела газети у Брюсселі стверджують, що принаймні не буде провалено розкритиковане США рішення про відміну ембарго на постачання зброї до Китаю. При цьому Пекін отримає запевнення, що це лише проблема часу.


„Ми висловили сумніви щодо самого знищення ембарго”, сказав газеті „Жеч посполіта” на умовах анонімності високопосадовець в адміністрації президента США. Водночас він визнав, що зараз для ЄС важливо визначити терміни відміни ембарго та умови, які будуть при цьому поставлені Пекіну, що в цілому не призведе до дестабілізації в регіоні.


Також, за інформацією газети, американські політики торкаючись питання трансатлантичних відносин відзначають один позитивний приклад: підхід до українського політичного конфлікту. „США та ЄС вислали ясний сигнал, підтримали дуже вдалу дипломатичну місію” міжнародних посередників у врегулюванні українського конфлікту, цитує газета неназваного представника Буша. „Зусилля Польщі так само оцінює і французький уряд”, пише далі видання.


„Жеч посполіта” також нагадує, що однією з проблем залишається Ірак. Як один з елементів близькосхідної кризи Ірак займатиме помисли Буша під час його другої каденції, вважає експерт Центру європейської політики у Брюсселі Фразер Камерон.
„Програма мирного врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту є найбільшим викликом для співпраці США та Європи”, вважає Камерон. На думку експерта, Буш мусить запропонувати конкретне розв”язання, яке пришвидшить відхід Ізраїля з Сектора Газу та Західного берегу р. Іордан та створення там палестинської держави.
„Європейські політики та експерти закидають, що США не може впоратися з політикою „батога та пряника”, пише польське видання. Як приклад газета наводить Іран, який роками намагається створити ядерний арсенал, не зважаючи на погрози Америки. „Потрібно було надати Тегерану позитивну пропозицію в обмін на закриття ядерної програми”, наводить видання слова експерта Стіва Евертса з лондонського Центру європейських реформ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6825. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект