НОВИНИ

29.07.2009 | Британці хочуть вивести війська з Афганістану
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За даними останнього опитування, більшість жителів Великобританії бажають якомога швидшого виведення своїх військ з Афганістану.


При згадуванні слова «Афганістан» більшість британців не думають про "успіх". Останніми днями вони стали свідками, як додому повертаються труни з британським прапором – за липень в Афганістані загинули 22 солдати.


Це найкривавіший місяць для Сполученого Королівства з моменту введення військ майже вісім років тому. За весь цей час в Афганістані загинули понад 190 британських солдатів. Для порівняння: це більше, ніж в Іраку. Нині в цій країні перебувають близько 9 тисяч британських військових. 


Вивести негайно



За результатами опитування, проведеного для газети  «The Independent»,  52% британців бажають негайного виведення військ з країни. 58% переконані, що радикальний ісламістський рух  «Талібан» військовими засобами не перемогти.


Прем'єр-міністр Великобританії  Ґордон Браун, звітуючи про успішний результат останньої спецоперації проти талібів, заявив про «героїзм» британських військ. «Наші війська героїчно проявили себе під час цієї операції». Внаслідок п'ятитижневої тривалої наступальної спецоперації  під назвою «Кіготь пантери» у вкрай небезпечній провінції Гельманд, рух «Талібан» відступив.


Самі військові теж говорять про «перемогу» і «надзвичайний успіх», але у «дуже жорсткій» боротьбі. Командир британців у провінції Гельманд, генерал Тім Редфорд в інтерв'ю газеті «The Times» навіть порівняв наступ проти талібів з битвою в Нормандії під час Другої світової війни.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект