НОВИНИ

03.09.2009 | У Франції шкодують, що поманили Україну в НАТО
Джерело - Українська правда

Держсекретар Франції з європейських питань П'єр Леллуш упевнений, що НАТО не варто було ініціювати процес розширення НАТО на Україну і Грузію.


Про це Леллуш заявив у четвер в інтерв'ю, опублікованому в іспанському виданні El País, відповідаючи на питання, чи вважає він розширення НАТО на схід помилкою.


"Якщо говорити про Україну і Грузію, то, звичайно, це було помилкою", - сказав він.


Якщо в Грузії є консенсус щодо бажання вступити в НАТО, але стратегічна ситуація нестабільна, то в Україні немає згоди навіть у питанні вступу, підкреслив Леллуш.


У той же час існує бажання зближатися з Європою, тому ЄС потрібно "зміцнювати зв'язки з Україною і знижувати напруженість у відносинах з Росією, очевидно в газовій сфері", зазначив Леллуш.


"Ми маємо усвідомлювати ризики, яким піддається Європа через свою енергетичну залежність, і в цій перспективі формулювати нові відносини з такими країнами, як Росія й Алжир", - заявив він.


Леллуш також зазначив, що відносини з Росією (як і з Китаєм) підкреслюють необхідність побудови спільного геополітичного бачення Європи і її місця у світі.


"Ми вивчаємо пропозицію Медведєва про створення єдиного простору безпеки й економічного співробітництва. Ми беремо до уваги, що Росія - країна, яка після холодної війни відчула на собі приниження і величезні географічні зміни. Російський кордон скоротився на понад 2000 км. Цілі країни вийшли зі складу СРСР і вступили в ЄС або НАТО", - сказав Леллуш.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект