НОВИНИ

08.09.2009 | Лєх Качинський: партнерство з Україною як засіб проти домінування окремих держав у Європі
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У стратегічному партнерстві між Польщею й Україною Лєх Качинський вбачає засіб проти, як він побоюється, ймовірного російсько-німецького домінування в Європі. Про це йшлося під час візиту Віктора Ющенка до Польщі.



Під час зустрічі  двох президентів у  польській столиці  Лєх Качинський пригадав нещодавні висловлювання російського прем'єра Володимира Путіна. Зокрема, слова «про відносини між двома державами, що мали б стати основою нової Європи», сказав Качинський, не називаючи прямо імені Путіна.

Під час офіційних заходів з нагоди 70-х роковин початку Другої світової війни першого вересня російський прем'єр-міністр багато разів вказував на зразковість російсько-німецьких відносин. У статті, виданій з нагоди польського візиту Путіна, він  також відзначив мудрість російського та німецького народів та  розсудливу політику цих двох держав.


Якщо Європа хоче бути континентом кооперації, а не домінування, то вона мусить спиратися на багато стратегічних партнерств, сказав Качинський. Водночас українсько-польське партнерство, як відзначив польський президент, є «надзвичайно важливим».


Великий тест для Європи


У свою чергу  Віктор Ющенко назвав українсько-польські відносини великим тестом для Європи «відносно того, якою дорогою вона піде – чи шляхом консолідації, формування єдиного європейського простору, чи ця політика буде замінена на преференції політичного впливу на ту чи іншу частину європейських територій і держав», - сказав український президент. Ющенко також наголосив на важливості підтримки Польщею євроінтеграційного курсу України і зауважив, що прогрес, якого Києву вдалося  досягти у цій сфері, багато в чому завдячує саме польській позиції.  


У  понеділок  у Варшаві Віктор Ющенко та Лєх Качинський  також  взяли участь у церемонії відкриття пам'ятного знаку жертв Голодомору 1932-1933 років.  Потім  президенти поклали квіти до монумента борцям за волю України 1918-1920 років. Візит українського президента до Польщі триватиме два дні.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1073. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект