НОВИНИ

09.09.2009 | Фішер агітує за газопровід в обхід Росії і України
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Великі країни-члени Європейського союзу повинні чітко продемонструвати країнам Каспійського регіону, що вони зацікавлені в поставках газу. «Наступний рік буде вирішальним», - сказав Фішер у вівторок у Брюсселі. «Країни-постачальники газу мають одне занепокоєння: вони зроблять крок, а європейці не підуть їм назустріч», - сказав Фішер з огляду на Азербайджан і Туркменістан. Обидві країни поки не надали гарантій, що готові наповнити «Набукко» своїм газом.



Водночас Фішер закликав ЄС прискорити переговори про вступ з Туреччиною, що має стати транзитною країною для нового газопроводу. Колишній глава МЗС Німеччини й колишній лідер «зелених» вважає, що Європа пасивно спостерігала за наближенням Росії та Туреччини. Анкара недавно підписала з Москвою угоду про будівництво газопроводу «Південний потік», що має пролягти по дну Чорного моря в обхід України. «Південний потік» вважається конкурентом «Набукко».


«Набукко» має почати працювати 2014 року й постачати газ із Каспійського регіону в обхід Росії та України до Австрії. Остаточне рішення про інвестиції має бути ухвалене наприкінці 2010.


Дружні відносини зі Шредером


Ставши радником проекту «Набукко», Фішер пішов шляхом свого колишнього шефа, канцлера ФРН Ґергарда Шредера, який керує будівництвом трубопроводу «Північний потік» з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Фішер каже, що вони зі Шредером залишилися друзями і регулярно спілкуються. За словами екс-дипломата, поки що вони не говорили про газові справи, але він цього не виключив.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект