НОВИНИ

11.09.2009 | Велика Британіє, не ризикуй стати «другою Україною» (європейська преса)
За матеріалами - Української правди

Європейські експерти попереджають у своїх публікаціях у пресі, що «лише вересень, але іскри попередження про нові проблеми з постачанням газу вже летять із України». Деякі газети звертають увагу на загострення громадсько-політичної ситуації в Одесі, що пов’язане нібито з підозрами з боку правоохоронних органів України щодо підготовки промосковськими партіями перевороту в Криму.


Британська «Дейлі Телеграф» оприлюднила матеріал свого енергетичного експерта Ровени Мейсон, яка попереджає, що Велика Британія мусить краще подбати про свою енергетичну безпеку, бо енергетичне протистояння України й Росії «не було одноразовим актом минулої зими». Мейсон вважає, що Велика Британія має нарешті пробудитися і  активніше нагромаджувати запаси енергії на зиму, щоб «не ризикувати перетворитися на другу Україну». Експерт при цьому порівнює: Велика Британія має на цю зиму запас блакитного палива лише на 26 днів, тоді як сусідня Франція – на 112 днів, а Німеччина – на майже 100 днів. Автор статті в «Дейлі Телеґраф» наголошує, що своїми новими газовими незгодами з Україною «Росія ще раз м’яко нагадує Європі, що її рука знову  над краном, який забезпечує постачання 25 відсотків потреб блакитного палива континенту цієї зими». У матеріалі йдеться про те, що європейців хвилює не лише наполягання України щодо підвищення цін на транзит газу з Росії до Європи, але й ситуація з «Нафтогазом України», «який повинен реструктурувати майже 2 мільярди доларів боргу, оскільки з усіх сил намагається не відставати від графіку газових платежів Росії за спожитий в Україні російський газ». Експерт вважає, що хоча Велика Британія й не отримує безпосередньо газ через ГТС із Росії, але вона потерпає від змін маршрутів постачання газу з Норвегії чи Північного моря узимку, коли інші країни Європи, конкуруючи, «перехоплюють» супертанкери зі зрідженим блакитним паливом, в умовах наростання занепокоєння через затримку газу з Росії.


«Нєзавісімая ґазєта» попереджає, що «українська Одеса перетворюється на гаряче місце на карті України», і розповідає про деталі підозр із боку українських правоохоронних органів щодо намірів «промосковських партій підготувати переворот у Криму». Газета розповідає про попереднє тло гарячих подій в Одесі, коли активісти з промосковської партії «Родіна», зі штаб-квартирою в цьому українському місті, брали участь у гучних акціях в Одесі. Йдеться також про те, що чергове загострення довкола «Родіни», «Слов’янської єдності» та інших проросійських угруповань в Одесі сталося після спроби Києва вислати з України генконсула Росії в цьому місті. «Нєзавісімая ґазєта» також інформує про міркування українських спецслужб про те, що «за посередництва дипломата якісь російські сили створювали мережу організацій з метою дестабілізувати ситуацію в Криму». Московське видання також цитує деяких експертів, які не виключають, що діяльність таких організацій, як «Родіна», могла б «дестабілізувати і так непросту ситуацію на півострові».


Німецька газета «Гандельсблатт» пише про те, що «економіка України обвалюється» і також цитує попередження з боку чільника МВФ у Києві про можливе призупинення Фондом кредитування українського господарства, якщо там не візьмуть під контроль складну ситуацію в економіці. Газета наводить оцінки міжнародних інвесторів із Австрії, які вважають нинішній український ринок неперспективним, хоча в «Гандельсблатт» тут же цитують німецького бізнесмена з Мюнхена, який стверджує, що ніхто українського ринку нібито не покидає, бо, мовляв, ринок із 48-мільйонним населенням дуже перспективний і треба просто почекати.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект