НОВИНИ

15.09.2009 | За умови підвищення ефективності енергетики Україна могла б повністю відмовитися від імпорту газу - міністр Швеції у справах ЄС Сесілія Малмстром
За матеріалами - УКРІНФОРМ

За умови підвищення ефективності енергетики Україна могла б повністю відмовитися від імпорту газу. Про це вчора у Брюсселі на прес-конференції за підсумками засідання Ради міністрів ЄС із загальних справ заявила міністр у справах ЄС головуючої в Євросоюзі Швеції Сесілія Малмстром.


Вона повідомила журналістам, що перша частина дискусії була присвячена обговоренню порядку денного та підготовці до Ради ЄС на вищому рівні, яка має відбутися 29-30 жовтня поточного року. Друга частина засідання була цілком присвячена обговоренню енергетичних проблем.


"Ми обговорили питання щодо підвищення ефективності використання енергії та енергетичної безпеки, оскільки немає жодного конфлікту між цими двома концепціями. Ефективність енергетики є одним із шляхів для того, щоб підвищити енергетичну безпеку. Наприклад, якщо б Україна зробила використання енергії настільки ж ефективним, як у, наприклад, Чеській Республіці або у Словенії, вона (Україна) змогли б повністю усунути необхідність імпортувати газ з інших країн, і таким чином , зміцнила б власну незалежність," - сказала Сесілія Малмстром.


За її словами, в контексті питань енергетичної безпеки європейські міністри обговорили також питання взаємопоєднання енергетичних мереж та можливості застосування для енергетичних потреб як газу, так і нафти, що значно зменшило б вразливість європейського енергетичного ринку. Сесілія Малмстром висловила задоволення цікавою дискусією, що відбулася, та впевненість у тому, що розгляд енергетичних питань міністри продовжать під час засідання Ради ЄС із загальних справ у Люксембурзі у жовтні поточного року.


Під час цієї ж преc-конференції Віце-президент Єврокомісії із інституційних справ та інформаційної стратегії Марго Валстром повідомила, що скористалася можливостями Ради ЄС, щоб привернути увагу європейських міністрів до зусиль та пропозицій Єврокомісії із вирішення таких проблем як боротьба із кліматичними змінами та енергетична безпека.


"Ми обговорили, де ми знаходимося зараз, якщо зважити на вирішення газової кризи між Росією і Україною, яким чином упередити виникнення такого роду кризи, а також ті внутрішні заходи, про які вже згадала Сесілія. Це була можливість детально обговорити, яким чином ми можемо доповнити пакет заходів із забезпечення енергетичної безпеки. Важливо підкреслити, що підвищенню такої безпеки прямо сприяє ефективність енергетики," - наголосила вона.


За словами Валстром, міністри також розглянули уточнення до так званого "плану економічного відродження" - заходів, які здійснюються на рівні ЄС та національними урядами для подолання економічної кризи. Значна частка грошей, які вже виділені для реалізації цього плану, буде спрямована саме на вирішення енергетичних проблем.


До кінця поточного року Єврокомісія має зважити на заявки від усіх країн-членів щодо найбільш ефективного використання цих фондів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2954. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект