НОВИНИ

24.09.2009 | "Талібан" готує захоплення світового ринку наркотиків
Джерело - УНІАН

Близько 12 тисяч тонн опіуму, виробленого в Афганістані, не надходять у легальний і нелегальний продаж. Збережений опіум може бути викинутий на ринок, якщо виробництво наркотиків у країні буде повністю ліквідовано. Про це повідомляє CNN з посиланням на представника Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC) Волтера Кемпа. За версією експертів, афганські бандитські угруповання (зокрема, "Талібан") мають намір контролювати таку кількість наркотиків, щоб знайти повний контроль над цінами на них.


За даними UNODC, виробництво опіатів в Афганістані з кожним роком неухильно знижується, головним чином через ефективну боротьбу з наркомафією. Зокрема, 8500 тонн було вироблено в 2007 році, 7700 - в 2008-му, 6900 - в 2009-му. Проте ці обсяги все одно перевищують реальний попит: за даними Кемпа, щороку на легальні і нелегальні потреби йде близько 4000 тонн; ще близько 1000 тонн вдається конфіскувати. Відповідно, роблять висновок експерти, наркотики, що залишилися, десь зберігаються (як у Афганістані, так і за його межами) і притримуються з метою подальшого можливого вкидання на ринок.


За даними ООН, опіуму, який наразі зберігається у талібів, достатньо, щоб задовольняти попит не менше двох років. Гроші, що виручаються від наркоторгівлі, витрачаються на фінансування терористичної діяльності. Зараз Афганістан є світовим лідером з виробництва і постачанню важких наркотиків. У 2008 році таліби, за даними UNODC, заробили 470 мільйонів доларів на вирощуванні наркотиків, їх переробці та торгівлі ними.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3893. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект