НОВИНИ

28.09.2009 | Місія офіцерів українського миротворчого персоналу в Афганістані
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Офіцери українського миротворчого персоналу багатонаціонального контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан підбили підсумки виконання миротворчих завдань за 9 місяців поточного року.


На сьогодні український миротворчий персонал складається з 10 офіцерів. Один проходить службу у Кабулі у штабі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, двоє – офіцери національного елементу забезпечення – також служать у Кабулі, а семеро українських офіцерів та лікарів – у складі литовської Групи з відновлення провінції Гор у місті Чагчаран.


Так, за 9 місяців поточного року українськими військовими лікарями зі складу медичної секції багатонаціонального контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в провінції Гор лікарем-хірургом підполковником медичної служби Кирилом Кравченком, лікарем-хірургом майором медичної служби Володимиром Негодуйком та лікарем-анестезіологом майором медичної служби Віталієм Добровольським було оглянуто майже 3800 пацієнтів, а стаціонарно українськими лікарями було проліковано 26 пацієнтів.


Наші військові медики провели 115 хірургічних операцій, з яких 13, враховуючи стан потерпілих та умови проведення операцій, були надзвичайно складними. Завдяки проведеним заходам інтенсивної терапії та реанімаційним заходам 9 хворим фактично було врятовано життя.


Загалом, українські військові лікарі понад 2450 разів надавали допомогу мешканцям міста Чагчаран та інших населених пунктів провінції Гор. При цьому нашим лікарям у погонах доводилося стикатися і діагностувати такі важкі захворювання як  туберкульоз, гепатити, кишкові інфекції, лейшманіоз та ехінококоз.


Невід’ємною частиною роботи наших військових медиків є проведення гуманітарних акцій з надання медичної допомоги афганському населенню віддалених гірських районів. Протягом 9 місяців поточного року наші військові медики здійснили 10 таких гуманітарних акцій. Крім того, вони взяли участь у медичному забезпеченні 9 патрулів та здійснювали медичне забезпечення операції зі знищення близько 1500 одиниць непридатних боєприпасів та саморобних мінно-вибухових пристроїв, яку проводили миротворці Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.


Варто також додати, що під керівництвом підполковника медичної служби Кирила Кравченка була розроблена навчальна програма для підготовки молодшого медичного персоналу закладів охорони здоров’я афганської провінції Гор, а у травні-червні 2009 року проведені перші курси.


На посадах начальників груп взаємодії та оцінки секції цивільно-військового співробітництва багатонаціонального штабу литовської Групи з відновлення провінції Гор проходять службу капітан 2-го рангу Юрій Олефіренко та підполковник Петро Малеєв.


Саме завдяки їх активній діяльності, спрямованій на відновлення та розвиток соціальної інфраструктури провінції Гор, з боку афганських опозиційних сил у цій провінції не сталося жодної провокації по відношенню до військовослужбовців багатонаціонального миротворчого контингенту. Адже безпосередньо за ініціативи та участі капітана 2-го рангу Юрія Олефіренка та підполковника Петра Малеєва у провінції Гор було реалізовано 16 (!) гуманітарних проектів на загальну суму близько 150 тисяч доларів США, органам місцевого самоврядування і мешканцям провінції Гор було передано майже 40 тонн гуманітарної допомоги.


Зокрема, під безпосереднім керівництвом цих українських офіцерів тільки у місті Чагчаран було побудовано першу автобусну станцію, відремонтовано дорожньо-будівельну та інженерну техніку Департаменту доріг провінції Гор, організовано курси з інформатики для місцевих школярів, побудовано 3 мечеті, розроблено та виготовлено власними силами підручники для однієї зі шкіл, побудовано два спортивних майданчика тощо.


Вивчаючи ситуацію у провінції Гор, капітан 2-го рангу Юрій Олефіренко та підполковник Петро Малеєв провели п’ятдесят мобільних патрулів, більшість з яких тривала протягом трьох-чотирьох діб.


Під час підготовки та проведення президентських виборів в Афганістані підполковник Петро Малєєв особисто очолював оперативну групу Центру реагування на кризові ситуації провінції Гор, організував взаємодію з місцевими органами влади, керівництвом Афганської національної поліції та Служби безпеки Афганістану в провінції Гор, підрозділами Афганської національної армії та виборчими дільницями в населених пунктах провінції Гор та місті Чагчаран.


А на посаді помічника командира роти охорони литовського миротворчого контингенту майже рік проходить службу капітан-лейтенант Михайло Басанов. За цей час він 36 (!) разів особисто очолював багатонаціональний підрозділ під час патрулювання у визначеній зоні відповідальності.


Враховуючи високий професіоналізм капітан-лейтенанта Михайла Басанова, командування багатонаціонального контингенту у провінції Гор доручило йому очолювати багатонаціональний підрозділ, до складу якого увійшли представники збройних сил Литви, Хорватії, Італії та Афганської національної поліції. Під командуванням капітан-лейтенанта Михайла Басанова цей багатонаціональний підрозділ 16 разів здійснював оточення та блокування небезпечних ділянок місцевості під час знищення мінно-вибухових пристроїв у населених пунктах.


За виявлені високий професіоналізм та сумлінність під час виконання миротворчих завдань у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан підполковнику Петру Малеєву, підполковнику медичної служби Кирилу Кравченку, майору медичної служби Володимиру Негодуйку та капітан-лейтенанту Михайлу Басанову були оголошені подяки та вручені відповідні сертифікати від Командувача Об’єднаного оперативного командування Збройних сил Литовської Республіки.


Довідка. Український миротворчий персонал входить до складу Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан (ISAF) з травня 2007 року.


На сьогодні український миротворчий персонал складається з 10 офіцерів. Один проходить службу у штабі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (м.Кабул), двоє – офіцери національного елементу забезпечення (м.Кабул), семеро – офіцери та лікарі литовської Групи з відновлення провінції Гор (м. Чагчаран).


Українські військові виконують миротворчі завдання спільно з військовослужбовцями Литви, Данії, Хорватії та Грузії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект