НОВИНИ

29.09.2009 | Іран випробував ракети далекого радіусу дії
За матеріалами - Української служби ВВС

Британський міністр закордонних справ, Девід Мілібенд, засудив випробування Іраном ракет далекого радіусу дії, назвавши такі дії провокаційними, але зауважив, що випробування не повинні відволікти від міжнародних переговорів щодо ядерної програми Ірану, які мають відбутися цього тижня.



Керівник зовнішньої політики ЄС, Хав’єр Солана, сказав, що випробування викликає стурбованість. Росія закликала до стриманості.


Іран твердить, що випробування ракет, які можуть досягти Ізраїль та американські бази у Перській затоці, було здійснено в оборонних цілях.


Що хотів сказати Тегеран?


Як каже кореспондент ВВС з питань оборони Нік Чайлдс, провідні західні країни намагатимуться оцінити, яке політичне послання хоче донести Тегеран запуском ракет, а також продовжувати дипломатичний тиск на Іран перед ключовою зустріччю пізніше цього тижня.


Франція закликала обрати співпрацю, а не конфронтацію і припинити дії, які, як сказано, спричиняють глибоко дестабілізацію.


Британський міністр закордонних справ назвав випробування щорічною провокацією, але зауважив, що головне випробування буде у четвер.


У Москві представник МЗС закликав до стриманості, сказавши, що світ не повинен піддаватися емоціям. Позиція Росії на переговорах цього тижня буде вирішальною.


Ракети "можуть долетіти до Ізраїлю"


За повідомленнями державних іранських ЗМІ, Іран успішно провів випробування ракет із одним з найдовших радусів дії в своєму арсеналі.


Організація "Стражі Революції" провела випробування ракет Шахаб-3 та Саджіл, які, як вважається, мають радіуси дії до 2000 кілометрів. Потенційно ці ракети можуть долетіти до Ізраїлю та військових баз США в Перській затоці, кажуть аналітики.


Випробування пройшли на тлі все більшого неспокою у впливових державах світу щодо ядерних амбіцій Ірану.


Минулого тижня Іран повідомив, що будує другий завод зі збагачення урану, попри вимоги ООН припинити діяльність зі збагачення.


Існують великі побоювання, що зрештою Іран побудує повноцінну міжконтинентальну балістичну ракету.


У четвер Іран має провести важливі переговори із 5 членами Ради Безпеки ООН плюс Німеччина щодо широкого списку питань безпеки, включно із його ядерною програмою.


"Було запущено покращену версію Шахаб-3 та двохступеневої Саджіл на твердому паливі", - за повідомленнями, сказав командувач повітряних сил Стражів Революції Хоссейн Саламі державному арабомовному каналові Аль-Алам.


Ці випробування є частиною кількаденних навчань, відомих як "Тиждень Священної Оборони".


У неділю було випробувано ракети середнього радіусу дії Шахаб-1 та Шахаб-2, радіусом від 300 до 700 кілометрів. Також пройшло випробування ракет короткого радіусу дії (до 170 км) Тондар-69 та Фатех-110.


Кореспондент ВВС в Тегерані Джон Лейн каже, що ворогів Ірану найбільше схвилює випробування ракети Саджіл.


Саджіл - нова, двоступенева ракета на твердому паливі, яка вважається більш точною, аніж ракети на рідкому паливі.


Хоч ці випробування, напевно, були заплановані заздалегідь, Іран не буде проти, якщо вони сприймуться як викличний жест з боку Заходу, додає наш кореспондент.















Ракета


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6103. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект