НОВИНИ

30.09.2009 | США допоможуть українському війську задля безпеки України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

США поглиблюватимуть співпрацю з Україною у військовій галузі та у рамках європейської політики безпеки. Лише на стажування українських офіцерів у новому році американський уряд має намір надати понад півтора мільйона доларів, заявив сьогодні у Києві заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки, кар’єрний дипломат Александер Вершбоу.



Заступник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Александер Вершбоу


Нинішній візит до Києва – одна з перших закордонних поїздок, яку Александер Вершбоу здійснює на посаді заступника міністра оборони США з питань безпеки. Тож темою переговорів і зустрічей в Україні якраз і стало питання європейської безпеки.


За словами Вершбоу, Україна може стати потужним гравцем у системі європейської безпеки тільки в разі, якщо збудує міцну демократію, стабільну політичну систему та міцну армію. І США підтримують її у цій царині.


«Сполучені Штати надалі залишаються поруч із Україною на її шляху до розвитку свободи, демократії, добробуту. Це вибір України, і ми будемо допомагати українцям здійснювати відповідні кроки. А євроатлантичний вибір України – це її внесок у створення сильної і стабільної Європи», – вважає Вершбоу.


США готуватимуть українське військо до відповідності НАТО


Але, оскільки будь-яка демократія, згідно з історичним досвідом, має вміти себе захищати, то одним із найважливіших завдань України Вершбоу бачить реформування і зміцнення її Збройних Сил. Щоб допомогти українцям у цьому складному процесі, американський уряд надає чималу суму – лише на стажування українських офіцерів у США нададуть понад півтора мільйона доларів.


«У галузі військової співпраці Україна і США обрали галузь безпеки та модернізації Збройних Сил, щоб українське військо було дієздатним, сучасним і відповідало стандартам НАТО», – каже американський військовий чільник.


Північноатлантичний союз, за словами Вершбоу, залишається надійною гарантією європейської безпеки, інструментом захисту демократії та територіальної цілісності держав. Що ж до «російського фактору», то Вашингтон сподівається, що Росія дотримуватиметься гарантій безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України згідно з Будапештським меморандумом.


Україну найліпше захистить демократія в ній


Від підписання цього документа цього року виповнюється 15 років. У 1994 році Україна, маючи третій у світі ядерний потенціал, відмовилася від нього. Натомість у Будапешті підписали меморандум, у якому США, Велика Британія та Росія погодилися виступити гарантами національної безпеки України. Пізніше до нього приєдналися й іще дві ядерні держави, теж постійні члени Ради безпеки ООН, – Франція і Китай.


Александер Вершбоу наголосив, що Сполучені Штати не бачать потреби у перегляді положень Будапештського меморандуму для пошуку додаткових гарантій безпеки України. За його словами, сильна стабільна Україна, з розвиненою системою демократії і контролем суспільства над владою та армією – чи не найліпша гарантія безпеки української держави.


До посади другої людини в міністерстві оборони США Александер Вершбоу прийшов, маючи за спиною більш як 30-річний досвід дипломатичної роботи. Він був послом США у НАТО, Росії та Південній Кореї. В американській пресі пишуть, що Вершбоу відігравав визначальну роль у зміцненні оборонної співпраці Сполучених Штатів із союзниками в Європі та Азії. Окремий інтерес Вершбоу до «російського питання», адже він здобув ступінь бакалавра з росієзнавства та східноєвропейських студій у престижному Єльському університеті.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект