НОВИНИ

12.10.2009 | "Дискусія була дуже жорсткою, досить відкритою та публічною з даних питань"- Ющенко
За матеріалами - УКРІНФОРМ. Прес-служби Президента України В. Ющенко

Для ефективної мінімізації наслідків світової фінансової кризи країни СНД мають зосередитися на розробці нової політики економічних відносин. На цьому наголосив у Кишиневі Президент України Віктор Ющенко під час засідання Ради глав держав-учасниць СНД.







В інтерв'ю журналістам Віктор Ющенко зазначив, що оцінює дискусію у вузькому колі як "досить жорстку" з суттєвим "накалом" полеміки. За його словами, у такій тональності було обговорено одне з базових питань порядку денного - спільні заходи з подолання наслідків світової фінансової кризи. На думку Президента, на розгляд учасників засідання не було запропоновано жодної змістовної домовленості щодо врегулювання викликів кризи на міждержавному рівні.


За словами Віктора Ющенка, він запропонував своїм колегам подивитися на те, як реагують на кризу інші країни світу, насамперед здійснюють глибоке реформування тих секторів, які цього потребують. "Пересидіти кризу - це найбільш невдала політика... Це політика неконструктивна і неправильна", - переконаний Віктор Ющенко. "Не кредити потрібно просити один в одного, а створювати умови, які наближали б нас до конкретної економіки, середовища, яке приносить нову економічну ефективність", - сказав Президент.


Як приклад він навів газові відносини України і Росії, коли через не переглянутий на ринкових засадах тариф на транзит НАК "Нафтогаз України" втратив 2,5 мільярда доларів. "Виникає питання: нам кредити потрібні чи нормальні економічні умови співпраці?", - сказав Віктор Ющенко.


За словами Глави держави, дискусія на Кишинівському саміті торкнулася саме того, чи можуть країни - учасниці СНД "погодитися на запропонований сценарій, коли по суті ми приймаємо пакет рішень, який говорить, що кризу краще перечекати - не робити зміни і ревізії в економічних, торговельних, фінансових, інвестиційних та валютних відносинах між державами". "Було чітко заявлено про те, що ми повинні провести реформу міждержавних відносин, вийти на зрозумілі ринкові засади організації політики, мінімізувати політичний компонент", - сказав він.


На переконання Віктора Ющенка, за таких кроків наслідки кризи не були б настільки важкими, як сьогодні, особливо для країн СНД.


Президент також повідомив, що на Саміті він порушив питання безпеки. "Ніхто не може заперечити: в колі держав СНД, коли ми аналізуємо заморожені конфлікти, не вирішено проблеми із правового врегулювання національних кордонів, багато питань оборонної, безпекової політики", - зазначив Президент.


"У нас є відчуття того, що ця тема стає все більш проблемною у відносинах країн СНД", - констатував Віктор Ющенко. При цьому Глава держави додав, що допускається "політика шантажу, інформаційних війн, кроків, які можна прокоментувати як неповагу до національного суверенітету та територіальної цілісності".


За словами Віктора Ющенка, на засідання було внесено пропозицію щодо обговорення даного питання на наступному Саміті СНД. "Дискусія була дуже жорсткою, досить відкритою та публічною з даних питань", - повідомив він.


Глава держави додав, що сторони обговорили найсерйозніші виклики, які існують у колі СНД.


"Як нам треба додати професійності, політичної волі, коли ми, зокрема, говоримо про тему економічних викликів. Як від нас чекають рішень, які справді модернізували б економічні відносини замість декларацій, які мало кого цікавлять", - підсумував Віктор Ющенко.


"З точки зору ефективності формату, на моє переконання, СНД давно втратив ту базову актуальність, яка ставилася на початку заснування цієї організації", - передав Віктор Ющенко своє враження про Саміт. Глава держави при цьому нагадав, що Україна не підписала Статут СНД, відтак не є учасником, а засновником СНД. Президент акцентував увагу на тому, що загальна кількість імплементованих рішень СНД у національному законодавстві країн становить 4%.


"Змістовна частина, на жаль, девальвує", - констатував Президент. Водночас він визнав, що Саміт є гарною нагодою для спілкування лідерів країн, обговорення актуальних питань наших взаємин у форматі СНД, як і інших регіональних багатосторонніх організацій.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8054. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект