НОВИНИ

16.10.2009 | Місія корвета Тернопіль у Середземному морі
За матеріалами - Української служби ВВС

Корвет Військово-морських сил України «Тернопіль» прямує до грецького острову Крит, звідки, після поповнення запасів та отримання мандату Північноатлантичної ради, розпочне півторамісячну участь в операції НАТО «Активні зусилля». Ця морська операція спрямована на виявлення та попередження терористичних дій та нелегальних перевезень.



З вересня 2006 року це вже четверта середземноморська місія «Тернополя».


За три роки в операції, у якій кораблі, зміняючи один одного, безперервно патрулюють Середземне море, під прапором НАТО працювали як українські одиниці -- «Гетьман Сагайдачний» та «Луцьк», так і російські сторожевики «Ладний» та «Питлівий».



На думку координатора військово-морського співробітництва оборонного офісу при посольстві США в Україні, Кевіна О’Браєна, робота у взаємодії із силами НАТО Альянсу дозволяє українським морякам підтримувати належний рівень професійної кооперації із силами Альянсу.


Кевін О’Браєн: Ця антитерористична місія спрямована на забезпечення безпеки усіх країн. І багато держав довірять цю важку та важливу роботу саме військовим морякам. Україна є надійним партнером. Працюючи здебільшого у східному Середземномор’ї, українські ВМС отримали великий досвід, бо успішно взаємодіяли із партнерами з НАТО. Українські та іноземні моряки багато чому навчились один в одного.


Боротися з піратами - дорого


Участь у миротворчих операціях – чи не єдина стаття флотського бюджету, яка через взяті Україною міжнародні антитерористичні зобов’язання, уникла повного скорочення. Крім екіпажів кораблів, що ходять Середземним морем, зараз у Косово служать українські морські піхотинці. Крім того, попри відчутне недофінансування армії, нещодавно група українських флотських спеціалістів відвідала військово-морську базу ВМС США у Бахрейні.


Згідно з міністерством оборони, метою візиту було вивчення району Аденської затоки і Африканського рогу щодо можливості потенційного розгортання українських кораблів для участі в операціях щодо боротьбі з піратством.


На думку службовця департаменту миротворчих операцій штаб-квартири Організації Об’єднаних Націй, Юрія Криворучка, українські миротворці всюди є дуже бажаними. Їм довіряють. Але їхня участь як у морських, так і у наземних операціях можлива тільки за відповідного фінансування.


Юрій Криворучко: Ви знаєте, я зараз повертаюся в Африку, буду в Сомалі, буду в Кенії. Зараз там йде введення миротворчих сил. Мені було б дуже приємно бачити і Україну учасником цієї миротворчої операції. Звичайно, все залежить від фінансування. Україна робить дуже великий внесок в міжнародну безпеку і миротворчу діяльність.


У порівнянні із регулярною роботою українських кораблів у Середземному морі, відправка кораблів до Сомалі – справа дуже коштовна.


У цьому контексті аналітики кажуть, що за наявних першочергових потреб українського війська, віддалені райони земної кулі, серед яких й Аденська затока, для України поки що залишатимуться віддаленими.


 






 







корвет Тернопіль


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект