НОВИНИ

30.10.2009 | Румунія спростила процедуру отримання свого громадянства для мешканців Молдови
За матеріалами - Korespondent

Парламент Румунії в четвер, 29 жовтня, затвердив поправки до закону про громадянство, що спрощують порядок надання громадянства для мешканців сусідньої Молдови.



Ініціатором цих змін виступив президент Румунії Траян Бесеску. У новій редакції закон дозволяє надання громадянства всім, хто проживав на території Молдови до 1940 року, коли ця республіка входила до складу Румунії. Крім того, румунське громадянство можуть отримати їхні нащадки до третього коліна, якими є більшість молдавського населення.


При цьому допускається збереження іншого іноземного громадянства і постійне проживання за межами Румунії. Крім того, для отримання громадянства Румунії тепер не потрібно проходити обов'язкову співбесіду на знання мови, що дозволить одержувати румунські паспорти і російськомовним громадянам.


Видання нагадує, що охочі одержати румунське громадянство за спрощеною схемою могли реалізувати свою мрію і раніше. У попередні роки Бухарест кілька разів влаштовував спеціальні акції, під час яких для отримання румунського громадянства мешканцям Молдови було потрібно лише написати відповідну заяву, вказати у ній ім'я, прізвище та місце проживання і відправити у консульство Румунії рекомендований лист.


Проте акції були обмежені в часі і спричинилися до вкрай негативної реакції офіційного Кишинева, який звинувачував сусідів у "експансіоністських прагненнях". Тим не менше, наприклад, восени 2006 року під час подібної кампанії від молдаван надійшло понад півмільйона звернень на отримання громадянства Румунії.


Нагадаємо, у вересні виконуючий обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу видав указ про скасування візового режиму з Румунією. Водночас прем'єр-міністр Молдови Влад Філат раніше повідомляв, що об'єднання його країни з Румунією просто неможливе.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект