НОВИНИ

02.11.2009 | Глава німецького МЗС найперше відвідав Польщу
За матеріалами - Української служби ВВС

Новопризначений міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле у суботу відвідав Варшаву. Це був перший робочий візит Вестервелле на посаді глави німецького зовнішньополітичного відомства. У Варшаві він зустрівся з президентом Польщі Лехом Качинським та міністром закордонних справ Радославом Сікорським. У центрі перемовин були німецько-польські відносини, а також питання європейської та міжнародної політики.



Уже при вступі на посаду Вестервелле наголосив, що особливу увагу приділятиме розвитку доброзичливих стосунків Німеччині з її східним сусідом. Тому те, що саме Польща стала першою країною, куди вирушив Вестервелле, не є випадковим, наголосив міністр: «Це не якийсь часовий збіг, а чіткий сигнал, що глибокі внутрішні відносини, які Німеччина плекає щодо своїх західних сусідів, поглиблюватиметься також у напрямку Польщі. І це основне».


«Найкращі в історії відносини»


Також глава зовнішньополітичного відомства Польщі Радослав Сікорський охарактеризував візит Вестервелле як ознаку того, що двосторонні відносини між Варшавою та Берліном стануть кращими: «Наші нинішні відносини є найкращими в історії. Це відносини на основі примирення та вираження зрілого партнерства. Європі необхідна така взаємодія».


Сікорський також висловив сподівання, що і в напрямку східного партнерства ЄС буде більше спільних польсько-німецьких ініціатив – таких, як, приміром, спільна поїздка до України в червні цього року з попередником Вестервелле на посаді міністра закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект