НОВИНИ

04.11.2009 | Наука була в центрі уваги під час „Днів НАТО в Україні”
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Із 18 по 25 жовтня щорічні брифінги в рамках „Днів НАТО в Україні” відбулися в Харкові, Севастополі, Львові і Києві. Цей захід спрямований на поліпшення інформованості про НАТО в українських військових навчальних закладах і демонструє можливості науки у справі посилення безпеки.


У заході, організованому Командуванням ОЗС НАТО з питань трансформації,  взяли участь провідні військові і цивільні представники штаб-квартири НАТО і Відділу військової співпраці (MCD).


Під час цього шестиденного заходу курсанти і викладачі більше дізналися про роль, операції, структуру, систему освіти і навчання НАТО, а також про мету поточної трансформації НАТО і цілі оперативної сумісності. На прохання Харківської академії ВПС до цьогорічної програми увійшов захід, присвячений науці в НАТО. Цю ініціативу очолив голова делегації НАТО генерал-майор К’єлл-Ове Скаре, помічник начальника штабу Командування ОЗС НАТО з питань трансформації (ACT).


З брифінгом про програму НАТО „Наука заради миру і безпеки” (SPS) виступила д-р Сюзанне Міхаеліс, менеджер з питань наукової комунікації, яка також навела приклади участі України в цій програмі. Серед розглянутих питань була ідея проведення семінару з космічних досліджень і аеродинамічного моделювання, який  допоміг би ВПС краще інтегрувати своїх науковців у міжнародну наукову громаду.


У Військово-морській академії у Севастополі обговорювалася екологічна безпека, питання гарячих дебатів, яке знаходиться в сфері програми SPS. Обговорення було зосереджене на впливі військово-морських операцій на екосистему Чорного моря. В Академії сухопутних сил велику зацікавленість викликали дискусії щодо захисту особового складу від бронебійних боєприпасів.


Під час брифінгів в українських академіях був відмічений значний прогрес у сфері підготовки керівників та мовного навчання. Генерал-майор Скаре наголосив на тому, що це є передумови оперативної сумісності і трансформації.


Корисним супутнім продуктом цього заходу стало сприяння об’єднанню ще більше  цивільних і військових наукових ініціатив, які вже допомагають забезпечувати безпеку під час операцій з розбудови миру в світі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект