НОВИНИ

15.12.2004 | Борис ТАРАСЮК: „Лише перші кроки нової влади дадуть підстави для ЄС переглянути концептуально свої підходи до України”
Джерело - Прес-центр НРУ

„В Європейському Союзі є широка підтримка демократичних процесів в Україні, підтримка українського народу, його прагнень забезпечити чесні демократичні вибори, - зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань Європейської інтеграції, директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, голова Народного Руху Борис ТАРАСЮК 14 грудня в інтерв’ю Юридичному віснику України. - Європейські структури не підтримують якогось конкретного кандидата, вони виступають за принципи, щоб „гору” взяли демократичні засади, на яких базується діяльність ЄС, Ради Європи, ОБСЄ”.



Б.Тарасюк зауважив, що в ЄС на хвилі солідарності і підтримки української демократії виникає нова ситуація, яка може перейти у зміну концептуальних підходів Євросоюзу до України, аж до визнання перспективи членства України в ЄС. Втім, на переконання народного депутата, поки рано говорити про це, так як мають, врешті-решт, демократично проведені вибори, узаконений президент, сформований уряд. І лише перші кроки нової влади дадуть підстави для ЄС і інших демократичних інституцій переглянути концептуально свої підходи до України. Сьогодні ніхто не даватиме наперед якихось обіцянок, бо другий тур президентських виборів показав, у який нонсенс можуть вилитися процеси в Україні.



Б.Тарасюк зазначив, що 13 грудня Рада міністрів ЄС ухвалила План дій Україна-ЄС. Цей документ іде далі існуючої Угоди про партнерство і співробітництво, в ньому є чимало положень, які надають можливість Україні користуватися надбаннями європейської інтеграції, в тому числі, входження до спільного ринку. Є також багато програм, яких досі не існувало, і які були характерні для країн-кандидатів на членство в ЄС.



„Але План дій схвалено умовно. Умовність полягає в тому, що Рада міністрів надає надзвичайного значення вільним і справедливим виборам в Україні, погоджується із змістом Плану дій і направить його Раді співробітництва Україна-ЄС (вищий орган співробітництва між Україною і ЄС) настільки швидко, наскільки розвиток подій в Україні надасть можливість виконання положень документу”, - підкреслив парламентарій.



На переконання Б.Тарасюка, очевидно, що за цими фразами криється сумнів щодо того, що нинішня влада здатна реалізувати положення Плану дій. Це документ, який схвалений для майбутньої влади в Україні із сподіваннями, що ця влада буде оборана демократично.



Український політик зазначив, що в положеннях міститься вітання політичної домовленості між політичними силами в Україні, відзначається, що Україна обрала шляє мирного демократичного розв’язання внутрішньополітичних проблем, вітаються зусилля українських політичних лідерів, які прагнуть знайти ненасильницькі політичні рішення в юридичних рамках. Підкреслюється ще раз важливість демократичних виборів у контексті розвитку взаємин між Україною і ЄС.



В Плані дій зазначається, що ЄС сприятиме демократичними виборам шляхом направлення своїх представників з місією спостерігачів. Рада міністрів висловлює підтримку територіальній цілісності України і закликає всі сторони утримуватися від публічних заяв, які можуть призвести до створення напруги між регіонами.



„ЄС підкреслює стратегічну важливість України як ключового сусіда і партнера і закликає структури ЄС виробити пропозиції щодо посилення співпраці між Україною і ЄС після завершення вільних і демократичних президентських виборів”, - підкреслив Б.Тарасюк.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект