НОВИНИ

10.11.2009 | НАТО потрібні українські вертольоти в Афганістані
Джерело - Сайт НЦЄАІ України

Провідні європейські країни зацікавлені у модернізації українських вертольотів у рамках участі держави у Багатонаціональній вертолітній ініціативі.


Про це в інтерв'ю УНІАН заявив голова правління Центру воєнної політики і політики безпеки Євген Шелест, коментуючи візит в Україну делегації експертів Європейської оборонної агенції та компанії "Августа Вестланд" з метою оцінки можливості держави активізувати участь у програмі Багатонаціональної вертолітної ініціативи.


Є.Шеелст нагадав, що причиною появи цього проекту став, зокрема, аналіз ситуації у ході операції НАТО в Афганістані, де відчувається велика потребу у вертольотах.


"Незважаючи на те, що в країнах-членах НАТО нараховується більше, ніж 5 тис. гелікоптерів, в Афганістані відчувається їхня недостатня кількість. Одна з причин полягає у тому, що переважна більшість вертольотів, є застарілими. Вони були розроблені для участі в операціях на теренах Центральної Європи. Більшість з них не пристосовані для участі у таких
складних операціях як операція в Афганістані, що проводиться в умовах високогір'я, високих температур та запиленого повітря", - пояснив експерт.


У зв'язку з цим він констатував, що більшість вертольотів повинні бути модернізованими для роботи в Афганістані. Також екіпажі не підготовлені належним чином для того, щоб брати участь в операціях у таких умовах.


За оцінками експертів Центру воєнної політики та політики безпеки, участь України у цьому проекті, окрім позитивних для держави результатів у військово-технічній сфері, є важливою складовою залучення до розвитку європейських оборонних можливостей та інтеграції України до Європейського Союзу.


"Говорячи про українську вертолітну промисловість, можна стверджувати, що вона на технічному рівні дуже високоякісна. Це стосується і самих вертольотів, і системи модернізації, і системи їхнього обслуговування. Зокрема, Франція та Німеччина зацікавлені в модернізації наших вертольотів", - заявив Є.Шелест.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1777. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект