НОВИНИ

10.11.2009 | Ангела Меркель назвала п'ять головних завдань нового уряду ФРН
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Ангела Меркель, яка 28 жовтня була переобрана канцлером Німеччини на другий термін, виступила сьогодні у парламенті з традиційною урядовою заявою щодо завдань правлячої коаліції на наступні чотири роки.






 


Лідер німецьких консерваторів назвала п'ять головних завдань нового уряду ФРН. Центральною темою залишається подолання наслідків фінансово-економічної кризи. Для цього потрібно буде скоротити дефіцит бюджету федерації і зменшити безробіття.


Другим завданням є зменшення податкового тягаря громадян. Підготовлений новим урядом законопроект передбачає зниження податків з батьків неповнолітніх дітей, підприємців, осіб, які отримали у спадок майно. Відповідно до цього документу, з 2010 року сума податків, яка щорічно стягується з представників цих груп, буде на 8,5 млрд євро меншою.


Третьою проблемою для Меркель є старіння нації. За її даними, до 2020 року в Німеччині мешкатимуть на 3,5 млн чоловік менше, ніж зараз, при збільшенні частки людей похилого віку. Тому система соціального та пенсійного забезпечення потребує вдосконалення, наголосила канцлер.


Боротьба зі зміною клімату залишається для консервативно-ліберального уряду одним з найголовніших питань. Ангела Меркель покладає великі сподівання на грудневий саміт у Копенгагені. Сама Німеччина посилить розвиток відновлювальних джерел енергії, але поки що збереже як атомні електростанції, так і вугільні ТЕС.


П'ятим пунктом в урядовій програмі стоїть укріплення глобальної безпеки. За словами Меркель, Німеччина і надалі усвідомлюватиме свою місію в Афганістані. Канцлер сподівається також на посилення Євросоюзу як єдиного міжнародного гравця.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект