За підсумками переговорів із прем'єр-міністром Швеції Фредріком Рейнфельдтом у Стокгольмі, президент Росії Дмітрій Медведєв заявив, що внаслідок розвитку політичних контактів інвестиційна співпраця двох країн має непогані перспективи.
Ще близько місяця тому Кремль давав зрозуміти, що російський президент може відмовитися від візиту до Стокгольма на самміт між Росією та Євросоюзом.
Напередодні самміту шведська преса відзначала похолоднішання стосунків двох країн. Це пов'язували із позицією шведської дипломатії з приводу участі Москви у збройному конфлікті з Грузією минулого року та проектом газопроводу "Північний потік", на будівництво якого Швеція не давала дозволу до останнього моменту.
Проте президент Медведєв таки приїхав до Стокгольма, і вже провів переговори в закритому режимі зі шведським лідером.
Москва та Брюссель досі відбудовують стосунки після того, як вони зіпсувалися на тлі російсько-грузинської війни минулого року.
ЄС також хоче почути запевнення, що перебої з експортом газу на Захід, які сталися минулої зими, не повторяться цієї.
Брюссель також хоче знати, чи Росія досі зацікавлена у вступі до СОТ.
Євросоз - утворення, яке представляє 500 млн людей - є найбільшим торгівельним партнером Росії і сильно залежить від російського газу. Москва в той самий час потребує іноземних інвестицій.
Кореспондент Бі-Бі-Сі в Брюсселі Домінік Х'юз каже, що коротка, але жорстока війна Росії з Грузією досі затьмарює стосунки Росії з ЄС, особливо з країнами, які раніше належали до старого комуністичного блоку.
Проте наш кореспондент каже, що реалії означають, що обидві сторони мусять дивитися на майбутнє практично. Він каже, що саміт проходить в атмосфері планування нового стратегічного партнерства ЄС та Росії, - таким чином, фактично, стосунки перейдуть у нову фазу.
Переговори в середу відбуваються у Стокгольмі, бо Швеція зараз має перехідне президентство Євросоюзу, яке змінюється раз на шість місяців.
У понеділок Москва і Брюссель домовилися попереджувати одне одного заздалегідь про можливі проблеми з постачанням енергії і співпрацювати в залагодженні проблем.
Чверть газу, який споживається у ЄС, походить з Росії, і більшість його транспортується через Україну, яка часто має з Москвою газові суперечки.
У січні Росія відрізала постачання газу на два тижні понад десятку європейських країн під час конфлікту з Києвом.
Повідомляють, що європейські лідери задоволені нещодавніми заявами щодо модернізації російської економіки президента Медведєва, який бере участь у самміті.
|