НОВИНИ

17.12.2004 | Чому Литва зацікавлена у вступі Туреччини до ЄС
Джерело - Українська служба "Радіо свобода

У четвер президент Литви В.Адамкус і прем’єр-міністр А.Бразаускас перебували у Брюсселі, де йшлося про членство Туреччини в Європейському Союзі. Міністр закордонних справ Литви Вальоніс вже раніше позитивно висловився за приєднання Туреччини до ЄС. Хоча для більшості громадян Литви не дуже зрозуміло, яка Литві користь з цього.

На думку глави парламенту Артураса Паулаускаса, рекомендація Європейської Комісії приступити до переговорів з Туреччиною є справедливим рішенням, тому що Туреччина, прагнучи вступити до ЄС, вже зробила чимало кроків у бік демократії.


В рапорті Комісії сказано, що Туреччина ще багато має зробити. Мабуть, термін вступу сьогодні ще не окреслюється, він може тривати й десятиліття”.


Та ще не зрозуміло, за словами спікера Сейму Литви, чим визначений термін вступу закінчиться, бо у висновку Європейської Комісії ще дуже багато докорів на адресу Туреччини.


Якщо ж дивитися з литовського погляду, то можна знайти і плюси, і мінуси. “Адже ми сьогодні зацікавлені в тому, щоб Туреччина приєдналася й прийняла цінності, закони Європейського Союзу, які зобов'язуватимуть її поводитися зовсім інакше. Для нас є прийнятним, щоб демократія та іслам, які, як здавалося багато століть, є несумісними, спробували знайти спільну мову та поєднання декотрих цінностей”.


За словами глави Сейму Паулаускаса, це гарантуватиме і безпеку, і розвиток демократії, а термін, впродовж якого Туреччина намагатиметься вступити в ЄС, має покращити загальну ситуацію в світі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект