НОВИНИ

18.12.2009 | НАТО запевняє, що ніколи не нападе на Росію
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Генеральний Cекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Альянс ніколи не нападе на Росію. Він також вважає, що Росія не нападатиме на НАТО. Про це він заявив сьогодні у Москві, виступаючи перед студентами МДІМВ.







"Ми перестали про це турбуватися, і Росії також слід було б перестати цього боятися", - сказав генсек НАТО.


Він також вказав, що на сучасному етапі перед Альянсом і Росією постають такі загальні загрози, як тероризм, екстремізм, поширення озброєнь.


За словами А.Расмуссена, "політику відкритих дверей (у НАТО)" буде продовжено таким чином, щоб "Росія та її міркування безпеки враховувалися".


Генсек Альянсу зазначив, що НАТО не шукає активно нових членів. "Це не так", - сказав він, додавши при цьому, що "якщо демократична країна хоче стати членом Альянсу, то вона повинна подати заявку і відповідати нашим стандартам". "Україна і Грузія поки не відповідають критеріям... і ми почали переговори з ними з метою реформування цих суспільств", - сказав Расмуссен.


При цьому він зазначив, що коли сусіди Росії приєдналися до НАТО у 2004 і 2008 роках, Росія отримала стабільні кордони.


Генсек НАТО також висловив сподівання, що до 2020 року Росія і НАТО створять систему спільної протиракетної оборони, що дасть змогу не тільки захистити світ від поширення ядерної зброї, але і "поєднає Росію та Альянс політично".


Як повідомляв УКРІНФОРМ, генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен здійснив перший свій візит у Росію. Під час зустрічей з вищим керівництвом країни генсек НАТО запропонував Росії розширити участь в операції в Афганістані, зокрема, допомогти Альянсу вертольотами, паливом і пілотами.


Під час перебування у Москві А.Расмуссен зробив ще кілька знакових заяв. Так, у НАТО не вірять, що Грузія готує військовий реванш в Абхазії та Південній Осетії, про що регулярно стверджують в Росії. І навіть навпаки - Росія сама повністю не виконала зобов'язання щодо запобігання вогню, передбаченого планом Медведєв-Саркозі, і повинна поважати територіальну цілісність Грузії.


Щодо України, то тут НАТО не планує розміщувати військові бази, а Київ зберігає перспективу вступу до Альянсу при виконанні всіх умов.


Представник НАТО розкритикував також пропозиції Росії розробити нову систему європейської безпеки і вважає, що в ній немає необхідності. А також, що плани Росії передбачити у військовій доктрині можливість завдання превентивного ядерного удару є необгрунтованими.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект