НОВИНИ

23.12.2009 | Українські комплекси РЛС могли б використовуватися для спостереження за Іраном - експерт
Джерело - УРІНФОРМ

Українські комплекси РЛС могли б використовуватися в інтересах спостереження за Іраном, від якого йде загроза ракетного нападу. Таку думку власному кореспондентові УКРІНФОРМу в РФ висловив старший науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин Російської академії наук (ІМЕМВ РАН) Володимир Євсєєв за підсумками візиту генсека НАТО в Москву.







Коментуючи висловлювання генсека НАТО про намір включити Росію у розгортання ПРО, яка призначена для спостереження за пусками з території Ірану, експерт заявив, що про спільну систему протиракетної оборони говорити рано. "Поки що перспективи незрозумілі. На даний час можна говорити про існування лише однієї спільної системи протиракетної оборони, розгорненої в Ізраїлі спільно зі США. Це поки що все, що є за фактом", - пояснив він.


За словами В.Євсеєва, на даному етапі більш реалістично можна говорити лише про запуск деяких центрів обміну даними. "Ось це реально, це те, що можливо", - вважає він.


Експерт розповів, що такі центри можуть служити буферами між різними системами ПРО, оскільки прямо такі дані передавати не можна. "Такі центри даних - один у Брюсселі, інший у Москві - могли б служити такими буферами, де б відбувався обмін інформацією", - вважає він.


Співробітник ІМЕМО РАН повідомив, що у США досить потужна система космічного спостереження, а ось радіолокаційна, тим паче поблизу такого небезпечного регіону, не дуже розвинена (її РЛС стоять в Ізраїлі та Ісландії). Тому стежити за ситуацією навколо Ірану могли б також РЛС Росії та України. Експерт розповів, що для цього можуть використовуватися дві російські станції: Габалінська РЛС і станція під Армавіром. Від української сторони можна задіяти РЛС під Севастополем і Мукачевим. Однак для їх використання необхідна модернізація станцій "і тоді використання їх інформації теж можливе".


"Усе це може бути використано при обміні інформацією про використання Іраном ракет", - резюмував він.


При цьому експерт поки що не розуміє, як може передаватися інформація від української сторони. "Я думаю, що Україна не піде на надання інформації у російський центр даними. З політичних причин", - вважає В.Євсеєв.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект