НОВИНИ

25.12.2009 | Американський Сенат підтримав законопроект щодо реформування системи охорони здоров'я країни
Джерело - УКРІНФОРМ

Верхня палата американського Конгресу підтримала законопроект щодо реформування системи охорони здоров'я країни. За цю ініціативу проголосували всі 58 демократів та 2 незалежних сенатори, 39 республіканців висловилися проти.


Законодавці зібралися на голосування напередодні Різдва, аби поставити крапку у довготривалому процесі консультацій, обговорень та дебатів, що тривали 24 дні. Останнє засідання перед святковими канікулами вів особисто віце-президент США Джозеф Байден.


Реформа системи охорони здоров'я та медичного страхування стала одним із центральних положень внутрішньої політики діючої адміністрації Білого дому. Попри те, що впровадження у життя її положень обійдеться федеральному бюджетові в 871 млрд доларів США, глава держави вважає цей крок життєво необхідним.


"Під час історичного голосування, що відбулося сьогодні, сенатори приєдналися до своїх колег з Палати представників і прийняли визначний пакет щодо реформи медичного страхування - законопроект, який наблизив нас до кінця майже столітньої боротьби за реформування американської системи охорони здоров'я", - заявив Барак Обама.


Глава держави пояснив, що з моменту, коли Теодор Рузвельт уперше в 1912 році закликав до кардинальних змін, сім президентів намагалися цю реформу реалізувати. Однак, їх зусилля блокувалися лобі-групами, що "представляли інтереси страхової індустрії, а не пересічних громадян". "Після того, як законопроект пройшов голосування в Сенаті та Палаті представників, ми врешті-решт готові виконати обіцянку щодо проведення справжньої, значимої реформи, яка забезпечить більше стабільності та безпеки американцям", - зазначив президент. На його глибоке переконання, ця ініціатива стане найважливішою частиною соціальної політики країни з моменту прийняття в 1930-х роках Акту про соціальний захист (Social Security Act) та міститиме найбільше реформаторських підходів у системі охорони здоров'я з 1960-х років.


Лідер сенатської більшості Гаррі Рід підкреслив, що до цього дня Сенат не міг знайти можливості, аби медичне страхування зробити більш доступним, а страхові компанії - більш відповідальними. Результати голосування він назвав "перемогою усього американського народу". Разом з тим, сенатор наголосив, що це - не кінець, а лише початок тривалого шляху глибоких реформ.


Попри одноголосну підтримку законопроекту демократами, республіканці продовжують критикувати ініціативи Білого дому. Вони наполягають на тому, що таким чином не вдасться вирішити проблем із високими цінами на медичні послуги, однак зайві витрати тільки збільшать "дірку" у федеральному бюджеті. "Боротьба ще не закінчилася. Я та мої колеги працюватимемо над тим, аби цей проект не став законом", заявив лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл.


Нижня конгресова палата прийняла схожий законопроект іще в листопаді. Версії документів збігаються у голових положеннях, спрямованих на встановлення нових правил та значних обмежень для страхових компаній. Погодилися законодавці і щодо субсидіювання американців, які не можуть самі покрити витрати на медицину. Разом з тим, пропонується зробити страхування обов'язковим для усіх громадян і ввести санкції за недотримання цього правила. Медичні послуги для бідних будуть значно розширені, а для родин з 4-ох осіб, що отримують до 88 тисяч доларів на рік, буде встановлена федеральна допомога у сплаті за страхові послуги.


Однак, попри те, що обидві палати прагнуть допомогти 30-ти млн американців, які не мають страхових полісів, у законопроектів існує цілий ряд принципових розбіжностей. Шукати компроміс Сенат та Палата представників почнуть у січні, відразу після закінчення різдвяних канікул. Демократи сподіваються, що президент зможе підписати закон до свого традиційного звернення до нації, запланованого на лютий 2010 року.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект