НОВИНИ

22.12.2004 | Європа боїться демократичної України, бо її треба буде приймати в ЄС?
Джерело - Українська правда

Таку думку в інтерв"ю українській службі Бі-Бі-Сі висловив американський політолог, професор Стенфордського університету Майкл Макфол, котрий у минулому був консультантом Білого дому.


"Я не кажу про те, що вже завтра Україна зможе увійти до європейської спільноти. Я кажу про перспективи членства за 10-15 років. Але цей процес слід розпочати вже тепер", - сказав Макфол.


За словами експерта, він "був дуже вражений заявами, зробленими в європейських столицях і у Вашингтоні, які засудили - як сфальсифіковані - вибори 21 листопада".


"Але все це навряд чи би стало реальністю без, власне, масових виступів протесту на вулицях Киева", - додав він.


Назвавши таку міжнародну підтримку "величезним успіхом для захисників демократії", эксперт зазначив, що тепер Америка, і особливо Европа, перешли до іншого напруженого етапу – "оскільки Україна за президента Ющенка почне щохутчіше наближати переговори щодо українського членства в Євросоюзі".


"Я нещодавно повернувся з зустрічі європейських політиків у Лондоні, де я відчув справжню нервозність європейців з приводу того, що їм доведеться швидко давати собі раду з питанням членства України в ЄС", - сказав Макфол.


На думку эксперта, європейським політиками "слід усвідомити, що вони отримали реальний шанс допомогти у зміцненні демократії в Україні".


На запитання, чи готовий буде Захід пожертвувати особливими партнерськими відносинами з Росією заради підтримки демократичних сил в Україні, Макфол відповів:


"Я особисто не вважаю, що йдеться у данному випадку про торгівлю. Якщо Путін дивиться на це як на торгівлю, то це його проблеми. На мою думку, підтримка демократичних сил в Україні відповідає інтересам національної безпеки і моральним забов"язанням США".


"Я хотів би побачити Віктора Ющенка у Вашингтоні, я хотів би, щоби він прибув сюди з державним візитом, і ми мали б нагоду аплодувати тому, що він особисто і його рух зробили", - додав він.


"Я не думаю, що нас має стримувати можлива реакція Росії на таку глибоко символічну подію. Гадаю, у випадку України йдеться про гігантську перемогу для усіх демократичних сил, в тому числі і для демократичних сил у самій Росії", - сказав Макфол.


З його слів, ідеться не про необхідність противаги Росії, а про зацікавленість у об'єднанні цілої Європи - Європи демократичної і вільної.


Разом з Тим, на думку Макфола, в адміністрації президента США ще немає чітко визначеної політики щодо Росії.


"В адміністрації Буша наразі відбуваються внутрішні дебати щодо того, як вести справи з Росією під час другого терміну перебування пана Буша при владі", - сказав він.


Макфол підкреслив, що "досі немає ясності щодо того, хто, приміром, стане помічником держсекретаря з питань Європи та Євразії", від якого великою мірою залежатиме подальша політика США щодо Росії.


Експерт вважає, що російська політика в Україні непокоїть Сполучені Штати, а втручання російського президента у виборчий процес в Україні "надсилає витверезливий сигнал американцям - гей, хлопці, можливо отой Путін не є вже таким близьким союзником США, можливо, він не поділяє наших цінностей?".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3462. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект