НОВИНИ

25.03.2010 | Експерти: МВФ погодиться на нову програму для України
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Переговори Києва з Міжнародним валютним фондом про відновлення співпраці будуть непростими. Однак, зрештою, МВФ не лише виділить черговий транш кредиту, а й погодиться розпочати нову програму, вважають експерти.


Український уряд сподівається якнайшвидше отримати черговий транш кредиту в рамках підписаної 2008 року програми stand-by. Як повідомила заступник глави президентської канцелярії Ірина Акімова, у Києві хочуть, аби наступний грошовий переказ з Вашингтона склав п’ять мільярдів доларів.


Після надання цих коштів ліміт попередньої програми, розрахованої майже на 17 мільярдів доларів, буде практично вичерпано - залишиться лише один мільярд. За словами Акімової, великий транш негайно потрібен для забезпечення стійкої монетарної політики. Коли гроші МВФ, призначені для покриття дефіциту бюджету та рефінансування банківського сектору, закінчаться, уряд сподівається підписати з фондом нову угоду на два роки, повідомив віце-прем’єр Сергій Тігіпко.


"Гадаю, ми побачимо нову програму. Мені видається, що МВФ підтримає цю ініціативу. Це, скоріше за все, буде програма на два роки. Вона передбачатиме, що Україна отримає загалом орієнтовно до десяти мільярдів (включно з рештою коштів за попередньою програмою – ред.)",- сказав в інтерв’ю Reuters міжнародний аналітик Тім Еш з Royal Bank of Scotland.


Доведеться йти на поступки


"Дискусії будуть нелегкими, особливо якщо уряд наполягатиме на збереженні цін на газ для населення та підвищенні мінімальних зарплат",- вважає Кун Чоу з Barlcays Capital. Однак експерт переконаний, що для отримання грошей уряду доведеться йти на поступки. Адже, з одного боку, гроші негайно потрібні для покриття бюджетного дефіциту. З іншого - розмороження кредитної програми МВФ має стати важливим сигналом фінансовим ринкам.


За словами Ірини Акімової, на першій зустрічі з представниками нового уряду делегація МВФ головною умовою продовження спiвпрацi назвала ухвалення реалістичного бюджету iз загальним дефiцитом не бiльше шести відсотків. Іншими умовами є приборкання інфляції та завершення рекапiталiзацiї банків. "МВФ зробив особливий наголос на тому, що за показниками iнфляцiї Україна наразi одна iз "найпередовiших" країн у свiтi, пiсля Аргентини",- наголосила заступник глави адміністрації президента. Акімова повiдомила, що мiсiя МВФ працюватиме в Українi два тижнi, пiсля чого підготує звiт щодо оцiнки фiнансової ситуацiї в країнi.


Проблема "Нафтогазу"


Багатомільярдні субсидії для утримання низьких цін на газ для населення торік призвели до того, що з державної казни торік довелося переказати на рахунки "Нафтогазу України" кошти в обсязі 2,4 відсотка від ВВП. Не враховуючи ці витрати, дефіцит бюджету торік склав 6,6 відсотка.


Тігіпко пообіцяв представникам МВФ, що цього року дефіцит не перевищить 5 відсотків, не враховуючи транзакції на рахунки "Нафтогазу". Однак такий кошторис не відповідав би вимогам МВФ. Тому вони наполягатимуть на скороченні дотацій "Нафтогазу". "Обійтися без підвищення цін на газ для населення можна лише в тому разі, якщо уряд знайде нові джерела фінансування для газових дотацій",- каже аналітик Тім Еш.


На чому збирається заощаджувати уряд, поки невідомо.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4690. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект