НОВИНИ

31.03.2010 | Складні переговори Меркель у Туреччині
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Однією з найважливіших і водночас дуже чутливих тем  для Туреччини є  питання можливого вступу до ЄС.  На зустрічі з турецьким прем'єр-міністром Таїпом Реджепом Ердоганом Меркель довелося пояснювати свою пропозицію «привілейованого партнерства» для Анкари замість повноцінного членства в ЄС, яку  в Туреччині сприйняли як образу. «Тепер я зрозуміла, що у Туреччині  привілейоване партнерство не має позитивного забарвлення. Ми, власне, розуміли це як особливі відносини з  ЄС, краще виражені, ніж з багатьма іншими країнами», - сказала Меркель.


Канцлер також зауважила, що Анкарі потрібно вирішити давню суперечку щодо Кіпру, що є передумовою для приєднання Туреччини до ЄС.  Як відомо, південна частина острова знаходиться під контролем грецької Республіки Кіпр,  яка є членом ЄС, а на півночі існує самопроголошена турецька Республіка Північного Кіпру, незалежність якої визнає Анкара.


Також під час візиту Меркель довелося знову пояснювати свою позицію  щодо турецьких  гімназій у Німеччині. За її словами, відкриття шкіл, у яких вчаться лише мігранти, суперечить усім інтеграційним зусиллям німецького уряду. «Мова країни, в якій живеш, є передумовою для гарної інтеграції. Не йдеться про асиміляцію. Це не є нашою метою», - вкотре запевнила німецький канцлер.  Ще одним каменем спотикання стала атомна суперечка з Іраном. Турецький прем'єр висловив сумніви в тому, що санкції є прийнятним варіантом і наголосив на необхідності вирішення суперечки дипломатичним шляхом.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7347. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект