НОВИНИ

31.03.2010 | Міднародні лідери позитивно оцінюють досягнення Договору про СНО
За матеріалами - Голосу Америки

Генеральний Секретар Північноатлантичного Союзу Андерс Фог Расмуссен привітав угоду між Сполученими Штатами і Росією щодо Договору про СНО.


Виступаючи на Форумі з питань безпеки в Брюсселі, Расмуссен сказав, що новий договір може заохотити до тіснішої співпраці між Росією і країнами НАТО.


Положення договору передбачають скорочення американських і російських ядерних озброєнь приблизно на третину. Після такого скорочення обидві країни матимуть менш-більш 1500 боєголовок кожна. Договір мусить ще бути ратифікований Сенатом США і Державною думою Росії.


Президент США Барак Обама назвав договір найширшою угодою про контроль озброєнь за майже два десятиліття, а представниця президента Росії Дмитра Медведєва сказала російському агентству новин, що угода віддзеркалює інтереси обох країн.


Підписання договору відбудеться восьмого квітня у Празі.


Американський сенатор-республіканець Ричард Луґар – який протягом багатьох років докладав зусиль для справи ядерного роззброєння – привітав повідомлення про американсько-російський договір і сказав, що працюватиме для його швидкої ратифікації.


Новий договір замінить Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь з 1991 року, який підписали тоді президент Джордж Буш і президент СРСР Михайло Горбачов. Договір втратив чинність у грудні минулого року.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект