НОВИНИ

06.04.2010 | США та Росія готуються підписати Договір про СНО
Джерело - Голос Америки

У четвер цього тижня президент США Барак Обама та президент Росії Дмитро Медведєв підпишуть історичний договір про обмеження ядерного арсеналу в обох країнах. Очікується, що підписання цього договору, яке відбудеться у Празі, посилить національну безпеку у світі та покращить стосунки між двома країнами.


Цей договір прийде на зміну  Договору про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь 1991-го року, дія якого закінчилася у грудні минулого року. Згідно з новою угодою, робота над якою тривала понад рік, кількість ядерних боєголовок у кожній країні буде зменшена на 25-30%. Експерти кажуть, що цей договір ефективно обмежує кількість російських та американських ядерних боєголовок, а також включає сучасну та ефективну систему підтвердження і моніторингу його виконання.


Аналітики також сподіваються, що ця домовленість допоможе покращити напружені стосунки між двома країнами і допоможе США та Росії ефективніше боротися з ядерним тероризмом та запроваджувати санкції проти Ірану.


На думку Барака Обами, підписання цього документа також підніме міжнародний престиж Сполучених Штатів. Після підписання, договір має бути ратифікований Російською Думою та Сенатом США.  У Сенаті для його схвалення потрібно щонайменше шістдесят сім голосів зі ста.


Під час візиту до Праги Президент Барак Обама також проведе двосторонні переговори зі своїм російським колегою та матиме вечерю з одинадцятьма лідерами країн Центральної та Східної Європи.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 198. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект