НОВИНИ

20.04.2010 | Що Росія хоче від України за меншу ціну на газ (огляд преси)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Нинішній тиждень може стати вирішальним у процесі закінчення українсько-російської холодної газової «війни», пише газета «День». Експерти видання запевнюють, що Росія погодиться на поступки лише в обмін на більш стратегічні преференції. В Москві хочуть виторгувати за газ продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Україні після 2017 року і створення енергетичного консорціуму, що посилить присутність російського «Газпрому» на українському внутрішньому ринку. Однак, як попереджає видання, якщо допустити російського оператора до модернізації української «газової труби», український бюджет може втратити потенційно більший об’єм доходів, аніж отримає у короткотерміновій перспективі. Водночас через недосконалу енергетичну стратегію й, зокрема, через ігнорування альтернативної енергії Україна втрачає можливість заощаджувати до півтора мільярда кубометрів газу. Про це стверджується в статті «Поважайте альтернативу!».


Теперішній Київ значно далі від Варшави, ніж це було за президентів Віктора Ющенка і Леха Качинського, наголошує «Газета по-українськи». Причина – у Віктора Януковича немає персональних стосунків із польською політичною елітою. А саме на цьому будується довіра між країнами. Польща важлива для України і як адвокат у Євросоюзі, і як економічний партнер. Та в політиці нової влади щодо неї зараз більше невизначеності, ніж стратегії. Видання пише, що Київ уже не може грати на суперечностях між Москвою і Заходом, бо змінилася геополітична ситуація в Європі. Україні доведеться шукати себе в європейській системі безпеки – вже без розрахунку на всебічну підтримку Польщі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект