НОВИНИ

23.04.2010 | Експерт: домовленість по флоту треба винести на референдум
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Українські політики не можуть використовувати перехідні положення Конституції, аби продовжити базування Чорноморського флоту у Криму, вважає київський експерт Віктор Тимощук. 


Конституційний суд «умив руки» - судді відмовився розглядати питання про базування російського флоту на території  України. Відповідне подання було подано екс-президентом Віктором Ющенком та 50 депутатами. Суд обґрунтував своє рішення непідвідомчістю Конституційному суду таких питань. Водночас опозиція наполягає, що договори президентів Росії та  України про здешевлення газу в обмін на продовження перебування Чорноморського флоту у Севастополі є неконституційними, адже у Конституції записано, що на території України не допускається розміщення іноземних військових баз.


Юрист з конституційного права, директор Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук погоджується з таким терміном і переконаний, що неправильно апелювати до перехідних положень Конституції України, на основі яких і був у 1990-х роках підписаний договір про розміщення в Криму російського морського флоту.


«Якщо сказати, що перехідні положення написані неоднозначно і можна на цій основі підписувати новий договір, то це невірне трактування Конституції. Перехідні положення – це норма разової дії, яка дозволяє перейти від одного положення до іншого. Такий перехід вже був у 1996 році», - підкреслив Тимощук. Він зазначив, що легітимність президентських домовленостей по Чорноморському флоту повинні бути підтверджені тільки на референдумі.


Міністр захищає домовленості        


Натомість міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко вважає угоду між президентами України і Росії про продовження терміну перебування ЧФ РФ в Україні конституційною. Він наголошує, що Конституційний суд достатньо чітко і зрозуміло пояснив, що це питання з юридичної точки зору – конституційне. Міністр додав, що підписані попереднім урядом газові угоди поставили українську економіку перед "дуже складним викликом" і нинішні домовленості керівництва двох країн допоможуть Україні вийти з фінансово-економічної кризи і вже цього року продемонструвати економічне зростання.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект