НОВИНИ

29.04.2010 | НАТО продовжить співпрацю з Україною в рамках Річної національної програми з підготовки до членства в Альянсі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

НАТО продовжить співпрацю з Україною в рамках Річної національної програми з підготовки до членства в Альянсі. Про це сьогодні під час зустрічі з українськими журналістами заявив начальник управління планування сил департаменту оборонної політики і планування міжнародного секретаріату НАТО Френк Боланд.


"Альянс не отримував від уряду України жодних сигналів, які б говорили про те, що Україна не має наміру продовжувати роботу по лінії річних національних програм, тобто співпраця в цьому напрямі буде продовжена", - відзначив Френк Боланд. Він додав, що "усі програми, які у нас є з нашими партнерами, мають елементи довгострокового діалогу".


Представник НАТО нагадав, що делегація Альянсу прибула до України для розробки оновленого пакету Цілей партнерства 2010 р. НАТО та Україна мають близько 90 цілей партнерства. Зокрема, 62 - цілей у рамках партнерства з Міністерством оборони України, 11 - з Внутрішніми військами, 9 - з СБУ, 7 - з Міністерством надзвичайних ситуацій і 1 - з Міністерством фінансів України. "Державна прикордонна служба України, що також брала участь у Процесі планування та оцінки сил раніше, офіційно звернулася також з проханням спільної з НАТО розробки цілей для себе", - повідомив Френк Боланд. За його словами, усі цілі партнерства мають дві мети. Перша - сприяння підвищенню рівня оперативної сумісності українського війська та розробка сил та засобів, які дали можливість брати участь в операціях під егідою НАТО та інших міжнародних сил та організацій. Друга - надати можливість Україні визначитися із власними можливими варіантами управління загальним сектором безпеки. У цьому контексті сама Україна визначає, що хоче, планує робити спільно з НАТО, не йдеться про нав'язування.


Представники делегації альянсу та української сторони обговорили положення Стратегічного оборонного огляду, який планується завершити до кінця літа 2010 року. Йшлося також про надання допомоги Україні у розробці програми управління сектором оброни на період з 2011 до 2015 рр. та оборонного стратегічного бюлетеня до 2025 року. "Ми із задоволенням продовжимо таку співпрацю, якщо українська сторона висловить на це бажання, та надамо дорадчу допомогу", - запевнив Френк Боланд. НАТО має безпосередню зацікавленість у співпраці з Україною, яка робить серйозний внесок у проведення операцій під егідою блоку та інших організацій. Це близько 500 військовослужбовців, що беруть участь у різних міжнародних операціях. Зокрема, у Косово, Середземному морі, Афганістані та Іраку.


В Україні триває підготовка спецпідрозділу для сил швидкого реагування НАТО та військового транспортного літака, які у 2011 році будуть залучені до міжнародних операцій. "Створення Об'єднаних сил швидкого реагування - спільне питання, над яким ми працюватимемо. Забезпечення ефективного командування через запровадження Об'єднаного оперативного центру, реструктуризація МОУ та Генштабу ЗСУ за стандартами НАТО, підготовка професійного сержантського корпусу, розробка системи кар'єрного зростання військовослужбовців та підвищення експертного рівня цивільних оборонного сектора", - перелічив Френк Боланд напрями співпраці між Україною та НАТО.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, візит делегації експертів Північноатлантичного альянсу з питань Процесу планування та оцінки сил на чолі з Френком Боландом в Україну розпочався 27 квітня. До складу делегації експертів Альянсу увійшли представники міжнародного секретаріату НАТО, міжнародного військового штабу НАТО, стратегічного командування НАТО з трансформації та Офісу зв'язку НАТО в Україні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9499. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект