НОВИНИ

30.12.2004 | Поляки боролися з „мафіозним режимом” в Україні, яка тепер лишилася сама – чеська газета "Lidove Noviny".
Джерело - ProEUROPA

Після революції Україна залишилася сама зі своїми проблемами і мусить довести, що вона європейська країна. Про це пише у вівторок відома чеська газета "Lidove Noviny".

Мить слави закінчилася. Однак, якщо Україна хоче залишитися на карті Європи, після революції мусять настати так само революційні демократичні реформи і економічні реформи. Реформи, за допомогою яких, ця країна зможе наздогнати тринадцять років запізнення”, цитує слова чеського автора ПАП.

Торкаючись перебігу подій в Україні чеське видання відзначає велику роль Польщі:
Велику роботу виконали поляки. Поляки, як ніхто зрозуміли, що в Києві йде боротьба також і за Варшаву. За те, щоб Польща, а разом з нею і весь Європейський Союз, була сусідом нормальної демократичної країни, а не мафіозного режиму, який завжди становитиме загрозу.”

Коли до Києва приїхав Лех Валенса, а потім Александр Кваснєвський, коли поляки почали бити на сполох в Європейському парламенті, Брюссель врешті довідався, що Європа на кінчається на Бузі, а ні на Тісі (словацько-український кордон), але значно далі”, пише видання.

Газета відзначає, що в результаті не міжнародні посередники, а самі українці добилися проведення переголосування 2 туру виборів.

Однак, на думку чеського автора статті, коли Київ після перемоги Віктора Ющенка залишила більшість закордонних журналістів і спостерігачів, „Україна залишилася сама”.

Як відомо, попри вітання європейських лідерів на адресу переможця президентських виборів в Україні Віктора Ющенка, в Євросоюзі поки не йдеться про надання європейських перспектив Україні. Як зазначив у вівторок один з лідерів німецьких соціал-демократів у парламенті країни Гернот Ерлер, зараз було би „немудро” розпочинати дискусію про членство України в ЄС. Він не бачить членства України в ЄС „навіть на горизонті”.

Окрім того, МЗС Франції попри вітання щодо демократичних процесів в Україні висловилося за розвиток відносин з Україною „в рамках політики сусідства”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект